690 680 960

W jeden wieczór stracili dach na głową. Apel o pomoc dla rodziny z Garbowa (zdjęcia)

W jeden wieczór rodzina z Garbowa straciła dobytek całego życia. Trwa zbiórka funduszy potrzebnych na odbudowę zniszczonego domu.

W domu, w którym mieszkali od około 20 lat, gdzie własnymi siłami Pan Jan remontował „dom swoich marzeń” od podstaw, w minioną sobotę doszło do pożaru.

Ogień zniszczył ich ciężka pracę oraz cały dorobek życia. Po wstępnych oględzinach okazało się, że to co zostało z domu nadaje się do rozbiórki. Pomóżmy im odbudować ich dom, a tym samym odzyskać ich życie. Są to bardzo skromni wspaniali ludzie, którzy nigdy nie prosili o pomoc. W trakcie pożaru ogień strawił cały strych oraz część pomieszczeń na parterze. Reszta domu została zalana.

Zawsze starali się osiągnąć wszystko swoją ciężką pracą. Mimo wielu przeciwności losu oraz towarzyszących chorób nigdy się nie poddali. Stało się jednak tak, że los w jeden wieczór zabrał im wszystko to na co pracowali całe życie. Pomóżmy im odbudować dom, a co najważniejsze wiarę w ludzi i przywrócenie chęci do życia.

Jak można pomóc?

Zostało udostępnione subkonto w Fundacji Siła Kropli im. Siostry Kingi Czerwonki, z którego środki zostaną w całości przeznaczone na pomoc mieszkańcom Garbowa. Fundacja zobowiązała się nie udostępniać danych darczyńców, chyba że sobie tego życzą. Darowiznę na rzecz Fundacji można odliczyć od dochodów w zeznaniu rocznym.

82 1750 0012 0000 0000 3120 3333 to nr konta udostępnionego przez Fundacje Siła Kropli im. Siostry Kingi Czerwonki do wpłat darowizn na rzecz pomocy „dla Jana i Violetty Walczaków z Garbowa po pożarze ich domu” (w tytule przelewu należy wpisać).

Można również pomóc tutaj – kliknij

W imieniu rodziny dziękujemy za okazaną pomoc!

(fot. nadesłane)

11 komentarzy

 1. Dom byl ubezpieczony ?

  Moze 16 milionow uzbieracie jak do puszki adamowicza ????

  • darowałabyś sobie ten sarkazm,o ile wiesz co to słowo znaczy

   • Czemu ? Taka prawda o ludziach, ktorzy pomagaja na pokaz. Ciekawa jestem ile zbiorek ruszy na facebooku dla tej rodziny. Czy telewizja i gazety beda o tym informowac i robic och i ach …
    Moj komentarz pokazuje w jak obludnym swiecie zyjemy. Ze nie ma ani grama rownosci a ludzie robia wszystko aby na pokaz. I swoim zachowaniem udowadniaja ze czlowiek czlowiekowi nie jest rowny.
    To jak? Ile juz wplat ?

    • A twój komentarz czemu służy, jak nie na pokaz ?
     Potrafisz komuś pomóc, czy tylko potrafisz ubliżać innym ?

    • Każda pomoc, taka codzienna, najmniejsza udzielana osobie, która jest obok nas czy taka medialna, promowana na dużą skalę jest POMOCĄ i nie da się jej zmierzyć ani porównać bo potrzeby różnych osób są zwykle bardzo różne. Jeden człowiek potrzebuje dobrego słowa, drugi ciepłego posiłku, trzeci pieniędzy na odbudowę domy a kolejny nowego serca do przeszczepu… Sposoby pomagania tak jak i potrzeby są różne dlatego proponuję, jeżeli masz ochotę lub potrzebę to pomagaj, w sposób który Tobie najbardziej odpowiada i proszę nie krytykuj innych którzy pomagają w inny sposób bo ze sposobu Twojej wypowiedzi wynika, ze Twoim celem nie jest pomoc a tylko włożenie kija w mrowisko.

    • ciekawe jak bys gadał jak by ciebie to spotkało?

    • jak bys gadała to do julki było

 2. Przykra sytuacja.Żeby tylko tak było,jak jest napisane w artykule,że wszystkie pieniążki będą przekazane pogorzelcom.Dobrze wiadomo jak działają fundacje…

 3. Wolałabym dać pieniądze tym pogorzelcom do ręki niż przez fundację. Chyba tak zrobię…

 4. Napewno trafią do pogorzelców. To fundacja założona przez córkę.

 5. Katarzyna Walczak-Czerwonka

  Tak to prawda. Założyliśmy fundację z potrzeby serca w 2015 roku. Mąż pracuje zawodowo a fundacją zajmuje się dodatkowo.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce