Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

W jajach sprzedawanych w sieci supermarketów wykryto salmonellę. Ich spożycie jest groźne dla zdrowia

Jedna z partii sprzedawanych w sklepach jaj została wycofana z uwagi na salmonellę. Klienci, którzy kupili ten produkt, mogą go zwracać nawet bez paragonu.

Podczas rutynowych badań, jakie prowadzi Państwowa Inspekcja Sanitarna, w jajach oferowanych przez sieć sklepów Kaufland wykryto salmonellę. Chodzi o produkt marki własnej K-Stąd Takie Dobre o nazwie: Jaja od kury zielononóżki, klasa A, 10 szt.

Przy czym, jak wskazują przedstawiciele sieci, mowa tu o jednej partii oznaczonej numerem PAW08, gdzie termin przydatności do spożycia jaj to 8.07.2023. Dane te można odnaleźć na wierzchu opakowania. Z kolei kod na skorupkach jaj to: 1PL10081308. Producentem jest spółka Aktiw, jednak jaja pochodzą z Fermy Drobiu Tomasz Jakubowski.

Z uwagi na obecność pałeczek salmonelli, spożycie tych jaj może prowadzić do nudności, wymiotów i biegunki. Jak zapewnia firma Kaufland, natychmiast po otrzymaniu informacji, produkt został wycofany ze sprzedaży. Natomiast osoby, które wcześniej zakupiły owe jaja, mogą je zwrócić w każdym markecie tej sieci, także bez okazywania paragonu. Oczywiście otrzymają zwrot gotówki.

W jajach sprzedawanych w sieci supermarketów wykryto salmonellę. Ich spożycie jest groźne dla zdrowia

(fot. nadesłane/Kaufland)

15 komentarzy

  1. Po nich będziesz zielony

  2. … to jest atak na polaków , na nasz rząd , na dobrą polską żywność !

Dodaj komentarz

Z kraju