Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

W domowej piwnicy produkował alkohol. Stracił aparaturę i ponad 17 litrów trunku

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego ujawnili w jednym domów w Białej Podlaskiej aparaturę do wytwarzania alkoholu i ponad 17 litrów trunku. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Funkcjonariusze weszli na teren jednej z posesji w Białej Podlaskiej. Z informacji policjantów wynikało, że zamieszkujący ją 61-latek produkuje alkohol, bez wymaganego zezwolenia. Na miejscu potwierdzili posiadane informacje.

W domowej piwnicy funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli aparaturę do wyrabiania alkoholu domowym sposobem, ponad 17 litrów wytworzonego już alkoholu oraz beczki z substratem (zacierem).

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru. Czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do roku.

(fot. Policja Biała Podlaska)

11 komentarzy

 1. Komuna wraca Piotrowicz najwyraźniej pamięta jak ścigać bimbrowników.

 2. Chory kraj

 3. Państwo nie lubi konkurencji

 4. dobra aparaturka , można taką legalnie kupić w niedzielę na giełdzie samochodowej . Dobrze zrobiony bimber jest lepszy od byle jakiej wódki , dłużej trzyma , nie folguje nawet do doby jak utrwalimy piwem . Głowa nie boli jak zagryziemy wędzoną słoniną.

 5. 17 litry to na własny użytek… jak to produkcja..

 6. Dobrze że jeszcze chociaż wy&rać się można w tym kraju bez zezwolenia.

 7. bimbru na święta nie będzie!

 8. Jak to wkoncu jest? Można na własny użytek czy nie? 17 litrów to moim zdaniem jest cel prywatny…jak by znaleziono 1000 litrów to inna sprawa. Kiedyś samo posiadanie aparatury było nielegalne ale podobno to zmieniono i można robić dla siebie. Wiec jak sprawa wygląda?

 9. Nie można produkować alkoholu poprzez destylację oraz wina z samych winogron.
  Pewnie dobry sąsiad nie dostał flaszki i zgłosił tam gdzie trzeba. W normalnym kraju można sobie zrobić i sprzedać za drobną dzianina dla państwa a u nas WIĘZIENIE

 10. śmiechu warte, jak to niesamowita akcja funkcjonariuszy, policja zabezpieczyła 17 litrów trunku, wstyd, czym tu się chwalić, wole dobrze zrobiony bimber niż ten syf produkowany w fabryce na mocznikach