Mateusz Morawiecki. „W dniach 31.10-2.11 cmentarze będą zamknięte”

Premier Mateusz Morawiecki w piątek po południu podczas konferencji prasowej poinformował, że cmentarze zostaną zamknięte w dniach 31.10-2.11. Szef rządu zaapelował do przedsiębiorców, jeżeli to możliwe, aby ich pracownicy przechodzili na pracę zdalną.

Najważniejszy komunikat piątkowej konferencji z udziałem premiera jest taki, że w dniach 31.10-2.11 cmentarze będą zamknięte. Nie dotyczy to uroczystości pogrzebowych i czynności z nimi związanych.

– Szybkie działania wiosną i latem dały nam pewne poczucie bezpieczeństwa i stabilności, ale ta druga fala zmiotła to poczucie. Nie tylko w Polsce, ale też w całej Europie. Ta 2. fala jest groźniejsza od 1. i trzeba bardzo szybko reagować. Na pewno popełniono różne błędy, również my w Polsce popełniliśmy błędy, ale musimy zachować stabilność i wrócić do jeszcze lepszej przewidywalności zachorowań – powiedział premier.

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że liczba zachorowań każdego dnia jest wyższa i nie możemy pozwolić, żeby przed cmentarzami, czy w komunikacji gromadziły się duże grupy osób. Wielu ze starszych ludzi, którzy by poszli na te cmentarze, mogłoby tam po 3. tygodniach leżeć.

– Mój apel do seniorów – drodzy rodzice, dziadkowie – to wasze zdrowie i życie jest najbardziej zagrożone. To wynika jednoznacznie z tabeli śmiertelności, którą codziennie analizujemy. Powyżej 70 r.ż. to zagrożenie rośnie absolutnie gwałtownie – przekazał Mateusz Morawiecki.

Wszyscy pracownicy administracji, którzy nie muszą wykonywać pracy stacjonarnie, muszą pracować zdalnie, taką dyrektywę przekazał premier. Przez najbliższe 2 tygodnie z możliwością przedłużenia takiej pracy. Szef rządu zaapelował również do przedsiębiorców, aby ich pracownicy w miarę możliwości wykonywali pracę zdalną.

(fot. KPRM)

Zobacz również

91 komentarzy

 1. Kaczego to nie dotyczy bo jego ból jest wiekszy niz nasz!!!

 2. Po dzisiejszym wystąpieniu Morawieckiego ,zastanawiam się co oni biorą razem z Kaczyńskim, że tak pier……!!!

 3. Całe szczęście w tym nieszczesciu że pis kolejnym strzałem w stopę zaprzepaszcza wygraną w kolejnych wyborach. Jeszcze trzy lata i PiS nie będzie mistrzem świata.

 4. foliarze zrzędą jak stare mamoty.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia