Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Mateusz Morawiecki. „W dniach 31.10-2.11 cmentarze będą zamknięte”

Premier Mateusz Morawiecki w piątek po południu podczas konferencji prasowej poinformował, że cmentarze zostaną zamknięte w dniach 31.10-2.11. Szef rządu zaapelował do przedsiębiorców, jeżeli to możliwe, aby ich pracownicy przechodzili na pracę zdalną.

Najważniejszy komunikat piątkowej konferencji z udziałem premiera jest taki, że w dniach 31.10-2.11 cmentarze będą zamknięte. Nie dotyczy to uroczystości pogrzebowych i czynności z nimi związanych.

– Szybkie działania wiosną i latem dały nam pewne poczucie bezpieczeństwa i stabilności, ale ta druga fala zmiotła to poczucie. Nie tylko w Polsce, ale też w całej Europie. Ta 2. fala jest groźniejsza od 1. i trzeba bardzo szybko reagować. Na pewno popełniono różne błędy, również my w Polsce popełniliśmy błędy, ale musimy zachować stabilność i wrócić do jeszcze lepszej przewidywalności zachorowań – powiedział premier.

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że liczba zachorowań każdego dnia jest wyższa i nie możemy pozwolić, żeby przed cmentarzami, czy w komunikacji gromadziły się duże grupy osób. Wielu ze starszych ludzi, którzy by poszli na te cmentarze, mogłoby tam po 3. tygodniach leżeć.

– Mój apel do seniorów – drodzy rodzice, dziadkowie – to wasze zdrowie i życie jest najbardziej zagrożone. To wynika jednoznacznie z tabeli śmiertelności, którą codziennie analizujemy. Powyżej 70 r.ż. to zagrożenie rośnie absolutnie gwałtownie – przekazał Mateusz Morawiecki.

Wszyscy pracownicy administracji, którzy nie muszą wykonywać pracy stacjonarnie, muszą pracować zdalnie, taką dyrektywę przekazał premier. Przez najbliższe 2 tygodnie z możliwością przedłużenia takiej pracy. Szef rządu zaapelował również do przedsiębiorców, aby ich pracownicy w miarę możliwości wykonywali pracę zdalną.

Mateusz Morawiecki. „W dniach 31.10-2.11 cmentarze będą zamknięte”

(fot. KPRM)

91 komentarzy

  1. Kaczego to nie dotyczy bo jego ból jest wiekszy niz nasz!!!

  2. Po dzisiejszym wystąpieniu Morawieckiego ,zastanawiam się co oni biorą razem z Kaczyńskim, że tak pier……!!!

  3. Całe szczęście w tym nieszczesciu że pis kolejnym strzałem w stopę zaprzepaszcza wygraną w kolejnych wyborach. Jeszcze trzy lata i PiS nie będzie mistrzem świata.

  4. foliarze zrzędą jak stare mamoty.

Wiadomości z info112