Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

W długi czerwcowy weekend na drogach pojawi się więcej patroli ruchu drogowego

Już teraz policjanci zapowiadają, że na drogach woj. lubelskiego w długi czerwcowy weekend pojawi się więcej patroli ruchu drogowego. Mundurowi będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących. Skupią się głównie nad kontrolami prędkości i trzeźwości kierujących.

Od 2 do 6 czerwca policjanci będą prowadzić działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach podczas „czerwcowego weekendu”. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Będą kontrolować także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność. Pamiętajmy o prędkości dostosowanej do warunków panujących na drodze. Przypominają również, że kierowca przed jazdą powinien być wypoczęty.

Pokonując długie dystanse, postarajmy się robić postoje – wyjdźmy z auta, rozprostujmy nogi, zaczerpnijmy świeżego powietrza, czy po prostu napijmy się kawy.

Pamiętajmy, że wsiadanie za kierownicę po alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne. Nawet niewielka ilość alkoholu we krwi obniża koncentrację i spowalnia reakcję. Wybierając się w jakąkolwiek podróż stosujmy się do przepisów, niech ten czas wypoczynku będzie czasem bezpiecznym.

(fot. lublin112.pl)

6 komentarzy

  1. 500 + dane trzeba odebrać plebsowi, szkoda mi tylko tych ktorzy nie biora 500 +, a sa lojeni przez takie akcje. Co raz rygorystyczniejsze przepisy, co raz większe przywileje dla nierobów z policji wprowadzane po cichu. Ale lud kupił 500 + i przymyka oko

    • Goń się pełowcu koniec wyłudzeń watu.

    • Nierobów z policji, powiadasz… po co się męczysz tu gdzie pracujesz, zostań policjantem też będziesz nierobem 😆

  2. Pieniędzy nie ma i nie będzie jak mówił ryży yuj.

  3. Bardzo dobrze. Długi czerwcowy weekend a milicja niech tyra.

  4. Wystarczy myśleć podczas jazdy a PiSowskie służby typu policja nie będą miały powodów do karania. Sam robię kilka tysięcy km miesięcznie i staram się nie łamać przepisów. Dzięki temu co roku zostaje mi w portfelu kilkanaście stówek które wydaję na urlop

Z kraju