690 680 960

W czwartek na Lubelszczyźnie odwołano 29 pociągów. Podobnie ma być również jutro

Przybiera na sile protest kolejarzy. Dzisiaj w naszym regionie odwołano 29 pociągów. Nie wszyscy pasażerowie otrzymali możliwość podróży komunikacją zastępczą.

Protest kolejarzy sprawił, że w czwartek na terenie województwa lubelskiego na tory nie wyjechało 29 pociągów. Spółka Polregio informuje o „zniekształceniu oferty przewozowej spowodowanej zakłóceniami procesu przewozowego”. Chodzi o to, że drużyny pociągowe, czyli obsługa poszczególnych składów w postaci maszynistów i kierowników pociągów, dostarczyła zwolnienia lekarskie.

Utrudnienia wystąpiły na wszystkich liniach w regionie, jednak największe na odcinku między Lublinem a Chełmem. Pociągi zostały odwołane również na odcinkach: Rejowiec – Chełm, Lublin – Parczew, Dęblin – Lublin, Szastarka – Lublin oraz Lublin – Lubartów. W zamian za składy, które nie wyjechały na tory, przewoźnik uruchamiał zastępczą komunikację autobusową. Jednak udało się to tylko dla połowy pociągów.

Bez komunikacji zastępczej zostali pasażerowie następujących połączeń: Chełm – Lublin 5:26, 12:10, 15:14, 18:26, Lublin – Chełm 14:53, 17:54, 18:56, Dęblin – Lublin 5:04, Lublin – Dęblin 19:51, Szastarka – Lublin 7:38, Lublin – Parczew 13:39, Parczew – Lublin 15:08, Lublin – Lubartów 16:45, Lubartów – Lublin 18:40 oraz Łuków – Biała Podlaska 21:00.

Przypomnijmy, pracownicy Polregio zaplanowali na 16 maja strajk generalny. Obecnie obowiązuje pogotowie strajkowe, w trakcie którego kolejarze nie podejmują pracy w godzinach nadliczbowych oraz zastępstw. Jak nam przekazano, w piątek w regionie ma wystąpić podobna sytuacja jak dzisiaj.

(fot. archiwum)

13 komentarzy

 1. Widziałem Ptaka Cień

  niedługo bedom mieli wolne to odpocznom

 2. co to znaczy „dostarczyła zwolnienia lekarskie”? protest na lipnym chorobowym za państwowe pieniądze? kontrolę z ZUSu nasłać, bo mojej zgody jako podatnika na to nie ma!

 3. Podatnik robiący ma nierobów z budżetówki

  Żyjemy w jakims chorym kraju – pracownicy firm państwowych przynoszą lipne zwolnienia ZUS nic nie widzi. Pracujesz w prywatnej firmie za „psie” pieniądze – na drugi dzień kontrola podstarzałych brzydkich urzędniczek z ZUS !!!

  • ZUS płaci dopiero przy zwolnieniach ponad 30 dni. Przy krótszych płaci prywaciarz.

   • dopiero od 34. dnia płaci ZUS.
    a PKP jako pracodawca także może zgłosić zwolnienia do kontroli.

 4. Osoby „pracujące”, a tak serio tylko wchodzące do budynku i zamiast przebywania 12 godzin, są po 11, bo np. wracają pociągiem po 18 do Chełma pomimo tego, że są kolejne zarabiają ponad 7 (słownie: siedem) tysięcy na rękę. Dodam, że pociągiem jeżdżą za darmo, za dzieci 5 zł rocznie, za żonę trochę więcej.

 5. Dzięki sasin !

 6. Płacom składki zusowi? Płacom. Płatne zwolnienia z powodu choroby sie należą? Sie należą. Kto decyduje o chorobie? Lekarz. Zus może skontrolować to niech kontroluje. A że ukochany portal sympatyzujący z pis powtarza propagandowe zwroty pisowskich urzędasów z Polregio, że pracownicy dostarczyli zwolnienia lekarskie to niech powtarza. A fakty są takie, że teraz pracownik nie dostarcza zwolnień lekarskich tylko lekarz wystawia w systemie i od razu zus i pracodawca wiedzą, że pracownik jest chory. Moim zdaniem poprawnie powinno być, że składy nie wyjechały z powodu absencji chorobowej personelu. I tyle. A tak wychodzi godne gebbelsa i ławrowa napuszczanie jednych na drugich.

  • jesteś taki naiwny? masowe zwolnienia lekarskie tuż po groźbach strajku? prawdziwe i kompletnie niezwiązane z robieniem na złość pracodawcy, tak?

 7. A skąd ty podatniku wiesz, że to są lipne zwolnienia? Bo ci pisowskie urzędasy powiedziały? Naprawdę im wierzysz? Polregio to nie budżetówka, to nie ten adres. To spółka prawa handlowego czyli też prywaciarz. A jak pracujesz na prywaciarza za psie pieniądze to twój problem, a dlaczego? Boś głupi. Bo jakbyś nie chciał pracować za grosze i inni też, to prywaciarz musiałby sam wziąć się za robotę albo zacząć płacić tak byś chciał u niego pracować czyli żeby opłacało ci się pracować a nie tylko zarabiać na miskę ryżu, jak to powiedział pewien pinokio wystrugany przez prezesa. A tak na marginesie powinieneś wiedzieć, że składki na zus to nie podatki i dlatego takim ciemnym narodem tak łatwo rządzić, podstaw nie znają a z zazdrości plują na wszystkich na około, szczególnie na tych co mają lepiej, przeważnie tylko trochę.

  • -----------------

   dobrze prawisz rabinie

  • spółka prawa handlowego, czyli prywaciarz? widzę, że znasz się na ekonomii tak samo jak na ludziach.
   spółka, np. akcyjna, także może być własnością państwa – i PKP właśnie taką jest.
   jeśli pracownicy grożą strajkiem, a po kilku dniach dostarczają zwolnienia lekarskie i nie widzisz związku, to jesteś durniem.

 8. 5 Kolumna Putina działa.

Kursy walut

 • USD 3.9478zł -0.68%
 • GBP 5.0066zł -0.26%
 • EUR 4.3327zł -0.49%
 • CHF 4.5031zł -0.32%

Polub nas