690 680 960

W czwartek i piątek kierowców czeka zmiana organizacji ruchu na ul. Nałkowskich

W najbliższy czwartek i piątek (13-14 maja) nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Nałkowskich. Z ruchu wyłączony zostanie jeden pas. Zamknięcie będzie realizowane odcinkami.

Przez najbliższe dwa dni kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu na ul. Nałkowskich. Z ruchu zostanie wyłączony jeden pas. Po ułożeniu masy bitumicznej na całej długości pasa remontowanej ulicy, roboty przeniosą się na drugi pas, a ruch analogicznie będzie się odbywał po wykonanej już warstwie wyrównawczej. Ruch w obydwu kierunkach, przez cały czas trwania tych prac będzie się odbywał jednym pasem. Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy sterowany ręcznie.

Tymczasowa zmiana organizacji ruchu ma związek z trwającym remontem ul. Nałkowskich na odcinku od ul. Romera do ul. Żeglarskiej. W tym czasie drogowcy położą warstwę wyrównawczą. Kolejny etap zakłada wykonanie ostatniej warstwy ścieralnej. Prace planowane są w drugiej połowie przyszłego tygodnia i będą wymagały całkowitego zamknięcia ulicy. O dokładnym terminie będziemy informować oddzielnym komunikatem.

Do odnowy przeznaczono ponad kilometrowy odcinek ulicy między skrzyżowaniem z ul. Romera, a ul. Żeglarską. Drogowcy zdejmą starą warstwę jedni, by położyć dwie nowe: wyrównawczą i ścieralną. Remont przejdzie również chodnik o długości 1,3 km. Drogowcy ułożą tam nową kostkę brukową tzw. bezfazową, która pozwala na ciche prowadzenie urządzeń czy sprzętu na kółkach.

Z kolei przy przejściach dla pieszych, równolegle do krawężników pojawi się rząd płyt ostrzegawczych z wypustami, w kolorze żółtym, jako element prowadzenia osób z niepełnosprawnościami. Do przebrukowania przeznaczono także zatoki autobusowe. Ich poziom zostanie wyregulowany do poziomu nowej jezdni. Zakończenie prac drogowych zaplanowano na koniec maja, a ich koszt to blisko 1,2 mln zł.

(fot. UM Lublin)

4 komentarze

  1. mieszkanka lublina

    przeciez tak jest caly czas wahadłowo po kawałeczku i do przodu 😀

  2. Kiedy koniec remontu wiaduktów przy DDM, Janowskiej, Diamentowej ?

  3. A kiedy w końcu będzie remont całej ulicy Romera? Chodzi mi najbardziej o dość długi fragment ulicy od zakrętu przy Kościele do samego końca ulicy Romera?

  4. kiedy remont janowskiej?

Kursy walut

  • USD 4.5164zł 0.75%
  • GBP 5.4141zł -0.08%
  • EUR 4.6813zł -0.05%
  • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie