Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

W czasie jazdy próbnej na hulajnodze, uciekł właścicielowi na jednośladzie

Mieszkaniec Kraśnika najpierw ukradł rower i ukrył go w lesie, potem umówił się na zakup hulajnogi. 24-latek uciekł właścicielowi na jednośladzie. Policjanci zatrzymali sprawcę obu kradzieży, mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Do jednego ze sklepów na ternie Kraśnika przyjechała rowerem mieszkanka Kraśnika. Kobieta postawiła jednoślad na stojaku i poszła zrobić zakupy. Kiedy chciała odjechać spod sklepu zorientowała się, że ktoś ukradł jej rower. Policjanci przystąpili do poszukiwań. Funkcjonariusze wytypowali do tej kradzieży 24-letniego mieszkańca Kraśnika.

Zauważył go przejeżdżający ulicami miasta patrol policji. Mundurowi razem z nim pojechali do lasu w innej miejscowości. Tam sprawca kradzieży schował rower, który jak twierdził, zamierzał sprzedać.

Kilka dni później ten sam 24-latek umówił się na portalu społecznościowym z mieszkańcem Kraśnika na kupno hulajnogi elektrycznej. Poprosił o jazdę próbną, ale zamiast ją sprawdzić i oddać pojazd, po chwili odjechał. Właściciel hulajnogi próbował dogonić uciekiniera, ale mu się to nie udało.

Amator jednośladów został zatrzymany i usłyszał zarzuty kradzieży, za co grozi kara pozbawienia wolności.

(fot. Policja Kraśnik)

17 komentarzy

  1. Dlaczego zasłania się oczy złodziejowi? Ludzie powinni wiedzieć na kogo uważać, żeby kolejny raz nie okradł.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo