690 680 960

W Chełmie rusza program dopłat dla mieszkańców, którzy chcą przyłączyć się do miejskiej sieci ciepłowniczej

Rusza nowy program dopłat dla mieszkańców, którzy chcą przyłączyć się do miejskiej sieci ciepłowniczej. Chełmscy radni przegłosowali w czwartek 29 kwietnia projekt uchwały w tej sprawie.

Rada Miasta Chełm przyjęła uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie określenia, trybu postępowania i zasad udzielania dotacji celowych z budżetu miasta na realizację zadań z zakresu ochrony środowiska. Dzięki temu mieszkańcy domów wyposażonych w system ogrzewania opalanego paliwem stałym będą mogli skorzystać z wyższej dotacji na przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Kwota wsparcia udzielanego przez Miasto wzrośnie bowiem z 800 złotych do 3 tysięcy złotych. Dotacje udzielane będą osobom fizycznym lub wspólnotom mieszkaniowym w budynkach jednorodzinnych lub budynkach wielorodzinnych o liczbie lokali mieszkalnych nie większej niż osiem.

– Chcemy w ten sposób zachęcić mieszkańców do wymiany pieca lub kotła c.o. starej generacji na ogrzewanie ekologiczne. Dzięki temu zmniejszamy stopień zanieczyszczenia powietrza, zwiększając jednocześnie swoją wygodę. Wymiana pieca to szereg korzyści począwszy od tego, że ekologiczne ogrzewanie nie wymaga czasochłonnego uzupełniania paliwa i zapewnia stały dopływ ciepła – mówi Janusz Cieszyński I Zastępca Prezydenta Miasta Chełm.

Dodatkowo, ubiegając się o dotację z Urzędu Miasta, mieszkańcy będą mogli wystąpić z wnioskiem o dofinansowanie na wymianę systemu ogrzewania z programu „Czyste Powietrze” realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W tym przypadku dotacja może sięgnąć nawet 75% kosztów kwalifikowanych, co w połączeniu z miejską dotacją może pokryć nawet całość kosztów związanych z przyłączeniem do sieci ciepłowniczej.

(fot. zwiedzajlubelskie.pl)

3 komentarze

  1. czyli w Chełmie da się, a Lublin nadal jak w lesie

    • trzeba być chorym na głowę żeby zakładać sieć ciepłowniczą…to najdroższe ogrzewanie jakie istnieje

      • na głowę trzeba upaść aby się podlączyć do takowej… to ruch jednokierunkowy, odłaczyć sie już nie da..

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej