690 680 960

W Chełmie powstanie kompleksowy i skoordynowany system monitoringu. Na ulicach ma pojawić się 500 kamer

Podczas odbywającej się 30 sierpnia sesji Rady Miasta Chełm radni zdecydowali o zabezpieczeniu środków finansowych, które zostaną przeznaczone na przygotowanie dokumentacji projektowej monitoringu miejskiego.

Oznacza to, że pierwszym krokiem do realizacji zadania będzie opracowanie dokumentacji, do przyszłego roku. Następnie, po uzyskaniu projektu technicznego, udział w naborze w trybie pozakonkursowym – projekt ma charakter strategiczny i po uzyskaniu dofinansowania, w ramach nowej unijnej perspektywy, nastąpi procedura wyłonienia wykonawcy.

W ramach przedsięwzięcia powstanie kilkaset nowych kamer (300-500), które stworzą kompleksowy i skoordynowany system monitoringu.

– Za pośrednictwem Rad Osiedla, o co poproszę Przewodniczących RO, powinny odbyć się konsultacje, gdzie najlepiej umiejscowić kamery – z perspektywy mieszkańców. Do tego sieć zostanie uzupełniona miejscami wskazanymi przez UM i miejskie służby – mówi prezydent Jakub Banaszek.

Już dziś można powiedzieć jednak, że kamery zostaną umieszczone przede wszystkim w najbardziej strategicznych miejscach, tj. na wjazdach i wyjazdach z miasta, skrzyżowaniach, rondach, ulicach oraz obiektach użyteczności publicznej.

(fot. zwiedzajlubelskie.pl)

18 komentarzy

 1. kajfasz brudny jak pis

  Należy natychmiast temu się sprzeciwić.
  Ludzie dziś są ja psy. Jesteśmy wciąż monitorowani bez prywatności.
  Policja bez problemów każdego jest w stanie (jeśli tego chce) namierzyć wszędzie. Inne służby zapewne mają te możliwość że na całym świecie jest to już możliwe.
  Musimy robić wszystko aby choć trochę to przychamowac ta inwigilację. Za chwilę będzie automatyczne zbieranie i zapisywanie WSZYSTKICH danych o nas.

 2. Monitoring i inwigilacja w stylu chonskim pelna kontrola brak wolnosci i wlasnosci nwo

Kursy walut

 • USD 4.4827zł -0.63%
 • GBP 5.4185zł -0.57%
 • EUR 4.6835zł -0.1%
 • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi