Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

W centrum handlowym ustawiona została specjalna szafa. Można do niej przynosić ubrania (foto)

Już po raz drugi wystartowała Szafa dobrych uczynków. Organizatorzy chcą zachęcić do tego, aby nie wyrzucać ubrań, ale dawać im drugie życie. Nie bez znaczenia jest również aspekt profilaktyki zdrowotnej.

W sklepie Ikea przy al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie, tuż obok wejścia do Ikea Café, ustawiona została „Szafa dobrych uczynków”. To akcja, której celem jest zbiórki ubrań dla osób potrzebujących. Jednak inicjatywa promuje również profilaktykę raka piersi i regularne badania. Dlatego też tym razem zbierane są ubrania damskie.

Zbiórka potrwa do 30 października. W szafie umieszczone zostały wieszaki i pudełka, w których można zostawić dary. Ważne, aby odzież była czysta, w dobrym stanie i nadawała się do noszenia. Zebrane rzeczy zostaną przekazane do Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Organizacja zajmie się segregacją i rozdysponowaniem ubrań do podopiecznych. Trafią one m.in. do kobiet
w kryzysie bezdomności i kobiet z ubogich rodzin. Część ubrań wesprze także kiermasz charytatywny prowadzony przez Caritas.

Organizatorzy akcji, razem z partnerami, przygotowali również bezpłatne warsztaty dla kobiet i spotkania ze specjalistami, którzy podpowiedzą m.in. jak dbać o zdrowie. Panie będą mogły spotkać się ze Stowarzyszeniem Lubelskich Amazonek, które pokażą na specjalnym fantomie, jak prawidłowo zrobić samobadanie piersi, które każda kobieta powinna wykonywać raz w miesiącu. Będą też spotkania z dietetykiem, warsztaty makijażu, oraz spotkania na temat zasad dobrego snu oraz brafittingu.

Jest to już druga odsłona organizowanej przez Skende i Ikeę akcji. W wiosennej edycji zebrano aż 1,6 tony ubrań i ponad 100 kg środków kosmetycznych, które trafiły do samotnych matek i osób będących w kryzysie bezdomności. Ideą działań jest bezpośrednia, bezinteresowna pomoc dla potrzebujących, ale także działania mające na celu uświadomienie, że coraz częściej
doświadczamy problemu nadmiaru rzeczy i gromadzeniu tych niepotrzebnych.

W centrum handlowym ustawiona została specjalna szafa. Można do niej przynosić ubrania (foto)

(fot. materiały organizatora/nadesłane)

3 komentarze

  1. upa-ińcy już się cieszą…

  2. A ja myślałam że się można w niej zaszczepić przeciwko Covid-19,grypie i HPV.

  3. Tak jak świdnika szafa ciepła.