Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

W cały kraju policjanci prowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

W całym kraju policjanci przeprowadzą w czwartek działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Dzisiaj w sposób szczególny funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierujących samochodami wobec pieszych i użytkowników rowerów.

Nadzorem objęte są miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych oraz rowerzystów w tym takie, na których często dochodzi do wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Warto zaznaczyć, że aura sprzyja używaniu pojazdów jednośladowych, co w połączeniu z przeświadczeniem kierowców samochodów, że sezon na te pojazdy jeszcze się nie rozpoczął, prowadzi do większej niż w roku ubiegłym liczby zdarzeń drogowych z tą grupą niechronionych uczestników ruchu drogowego.

(fot. lublin112.pl)

25 komentarzy

  1. Roobin(nie hoody)

    Franiu!! żyłka ci pęknie i kto będzie pisał takie bzdety na tym portalu. Wyluzuj majty. Pieszy , ani pedalarz nie mają obowiązku nosić kamizelek odblaskowych. To, że tak robią bardzo pochwalam.
    Wiem, że chcesz pisać z kimś inteligentnym i piszesz sam do siebie, ale opinia o tobie na tym forum jest jednoznaczna.
    Skończ i wstydu oszczędź.