Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

W busie przewoził mefedron, w garażu miał nielegalne papierosy

Tomaszowscy policjanci zatrzymali 31-latka, który w busie przewoził mefedron. W mieszkaniu mężczyzny mundurowi znaleźli ponad 200 paczek nielegalnych papierosów.

Tomaszowscy kryminalni zatrzymali do kontroli dwa busy w miejscowości Tarnawatka w powiecie tomaszowskim. Jednym z pojazdów kierował mieszkaniec gminy Tarnawatka.

W busie, którym kierował 31-latek, mundurowi podczas przeszukania ujawnili 23 gramy mefedronu. W związku z ujawnieniem narkotyków przy mężczyźnie, przeszukano jego miejsce zamieszkania. Tam zabezpieczono blisko 244 paczek papierosów bez polskich oznaczeń skarbowych akcyzy.

Mężczyzna tłumaczył policjantom, że narkotyki należą do niego i ma je na własny użytek. Mieszkaniec gminy Tarnawatka usłyszał zarzut za posiadanie środków odurzających i za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Za przechowywanie wyrobów akcyzowych w tej ilości, gdyż jest to wykroczenie, grozi mu kara grzywny. 31-latek był już wcześniej karany za inne przestępstwa kryminalne.

(fot. Policja Tomaszów Lubelski)

Jeden komentarz

  1. Jeżeli wsiadam do busa i kupuję bilet do określonej miejscowości,a kierowca coś tam przewozi,czy też będę miała współudział niczego nieświadoma.????