690 680 960

Uwierzyła, że rozmawia z pracownikiem banku. Straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych

Mieszkanka powiatu kraśnickiego uwierzyła, że rozmawia z pracownikiem banku i bierze udział w akcji wymierzonej w cyberprzestępców. 24-latka straciła ponad 50 tys. złotych.

Do kraśnickich policjantów zgłosiła się 24-latka z gminy Zakrzówek. Kobieta złożyła zawiadomienie po tym, jak została oszukana na ponad 50 tysięcy złotych.

W momencie, kiedy była w pracy, zadzwonił do niej mężczyzna podający się za pracownika banku. Rozmówca przekazał, że ktoś próbuje się włamać na jej konto i wziąć pożyczkę. Następnie przekazał telefon innemu oszustowi, również podającemu się za pracownika banku i posługującemu się zmyślonym identyfikatorem.

Drugi z oszustów powiedział, że musi dokończyć transakcję wzięcia pożyczki gotówkowej, którą właśnie ktoś chce wziąć na jej dane. Pieniądze koniecznie musi wypłacić i przelać na bezpieczne konto. Zdezorientowana 24-latka za pomocą aplikacji bankowej na telefonie potwierdziła pożyczkę w kwocie przekraczającej 50 tysięcy złotych i zgodnie z instrukcją wypłaciła pieniądze, a następnie za pomocą wpłatomatu, przelała pieniądze z użyciem kodów blik na wskazane przez oszustów konto.

Kiedy wysłała wszystkie wcześniej wypłacone pieniądze, dokonując 10 krotnie transakcji BLIK, oszuści poinformowali kobietę, że ma czekać na dalsze instrukcje telefoniczne od policji w sprawie włamania na jej konto.

Po powrocie do domu zadzwonił prawdziwy pracownik banku w sprawie zaciągniętej pożyczki, wtedy zorientowała się, że padła ofiarą oszustów. Kraśnicka komenda prowadzi teraz postępowanie mające na celu dotarcie do sprawców oszustwa.

(fot. pixabay.com)

21 komentarzy

  1. Poza tym, jakim to trzeba być głąbem, żeby wypłacić pieniądze (które to w gotówce byłyby przecież bezpieczne u niej w ręce), a potem ponownie je wpłacić 😀

  2. Ale ludzie są głupi

  3. a w domu wszyscy zdrowi mam nadzieje

  4. Kobiety z reguły są mniejsze od mężczyzn, więc wszystko mają mniejsze, geniuszu intelektu 🤣🤣🤣

  5. Posiadanie jednej szarej komórki więcej od kury jest problemem.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!