690 680 960

Uwierzył w akcję policji. Oszuści zrobili 14 przelewów i wyczyścili mu konto z 234 tys. złotych

Mieszkaniec powiatu zamojskiego uwierzył w historię oszustów o policyjnej akcji i stracił 234 tys. złotych. Policjanci prowadzą w tej sprawie postępowanie, wyjaśniają szczegóły zdarzenia, ustalają też osoby, które wyprowadziły z konta pokrzywdzonego pieniądze.

Do zamojskich mundurowych zgłosił się 58-latek z informacją, że został oszukany. Mężczyzna relacjonował, że jest właścicielem jednej z firm i na firmowy telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna i powiedział, że jest policjantem. Następnie mężczyzna przekazał, iż na koncie bankowym pokrzywdzonego doszło do włamania, a z rachunku znikają pieniądze.

Szczegóły zdarzenia wyjaśnić miał kolejny rozmówca – rzekomy funkcjonariusz CBŚ. Pokrzywdzony usłyszał od niego, że w banku trwa policyjna akcja, były aresztowania pracowników banku, którzy przekazywali dane klientów hakerom. Dodał, że w czasie działań w placówce funkcjonariusze znaleźli ksero dowodu osobistego pokrzywdzonego i na tej podstawie przypuszczają, że jego oszczędności są zagrożone.

Oszust przekazał 58-latkowi, że musi szybko zablokować możliwość podjęcia przez przestępców pieniędzy z jego konta. Dzwoniący do pokrzywdzonego oszust znał już hasło do jego bankowości internetowej, potrzebował jeszcze loginu. 58-latek przekonany, że rozmawia z prawdziwym funkcjonariuszem CBŚ przekazał mu login do rachunku.

Co więcej, przekazał także przychodzące na jego telefon z banku smsy z kodami potwierdzającymi transakcje. Było ich 14 na łączną kwotę 234 000 złotych. Po tym rozmówca rozłączył się informując 58-latka, że za chwilę pojawią się u niego policjanci. Kiedy nikt się jednak nie zjawił pokrzywdzony nabrał podejrzeń, co do prawdziwości całego zdarzenia. Zadzwonił na policję i opowiedział o zaistniałej sytuacji, wykonał też telefon na infolinię banku i zablokował dostęp do swojego rachunku. Sprawą zajmują się zamojscy policjanci.

(fot. pixabay.com)

16 komentarzy

  1. X-X-X-X-X---X-X-X

    Jak taki ktoś do tej pory prowadził firmę?

  2. I mają prawo do głosowania tacy

  3. No i dobrze kolejny wyborca pisu dostał po łapkach. Jak ma być w tym kraju dobrze jak takie tłumoki istnieją.

  4. Niestety ale za głupotę się płaci… pretensje można miec tylko do siebie

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej