Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

79-latka postanowiła nauczyć kierowcę prawidłowego parkowania. W ruch poszła farba w sprayu

Policjanci z Puław ustalili sprawcę uszkodzenia samochodu, poprzez pomalowanie go czerwoną farbą. Jak się okazało, za czynem tym stoi 79-latka, która chciała nauczyć w ten sposób kierowcę mercedesa prawidłowego parkowania.

W lutym tego roku puławscy policjanci przyjęli zgłoszenie o uszkodzeniu pojazdu zaparkowanego przy jednej z ulic Puław. Właściciel samochodu zauważył zniszczenia, gdy rano wyszedł z domu. Okazało się, że prawy bok mercedesa pomalowany był czerwoną farbą. 75-latek określił wysokość szkody na 1200 złotych.

Puławscy kryminalni ustalili, że samochód został pomalowany farbą w sprayu przez starszą kobietę. Okazało się, że to mieszkanka tego samego osiedla w Puławach, gdzie został uszkodzony mercedes.

79-latka w trakcie przesłuchania stwierdziła, że pomalowała samochód, żeby nauczyć jego właściciela prawidłowego parkowania. Na pytanie, czy zgłaszała wcześniej na policję fakt nieprawidłowego jej zdaniem parkowania, oświadczyła, że nie i postanowiła samodzielnie wymierzyć kierowcy sprawiedliwość.

(fot. Policja Puławy)

31 komentarzy

 1. Nauczy się parkować w garażu! ” Bidok” jeden mercedesa ma na garaż nie stać!

 2. Ha, ha, ha! Głupie pytanie policmajstrów, czy zgłaszała. A od czego ci funkcjonariusze są? Jak wykonują patrole? Pewnie straż miejska puławska dalej nierozwiązana…

  • No proszę jaki mądry komentarz 🙂
   Jak zlikwidują w Puławach SM to Policja na zgłoszenie o nieprawidłowym parkowaniu przyjedzie po 5 minutach a laweta po 10 🙂 🙂 🙂
   Za likwidacją SM są najczęściej kierowcy tacy, jak ten od mercedesa.
   Bo wiedzą, że będą jeszcze bardziej bezkarni.
   I tyle w temacie.

   • Niestety potwierdzam, a w Lublinie SM tez chyba sie obawia gniewu kierowców bo o mandaty za parkowanie na chodniku trudno się doprosić. Pouczenia też rzadko dają bo dodzwonienie się do SM wymaga duzej cierpiliwości. Nic dziwnego że samochodoza chodnikowa rozrasta się, powiem głośno TO WINA STRAZY MIEJSCKIEJ I POLICJI , to brak działab tych słuzb pozwala na tę zarazę chodnikową. Też mam ochotę nieraż uzyć kluczyków do lakieru od strony chodnika zeby taki baran wiedział za co!!!

 3. Plaga na osiedlowych parkingach w Lublinie. Przyjedzie taki z prowincji i staje jak u siebie za stodołą. Nie ważne, że następny nie zaparkuje, ważne ,że on zajął dwa miejsca. Masakra.

 4. To chyba jego była może zachaczał na boku i się wkurzyła

 5. uciąć łapy

 6. BIŁGORAJ
  Jestem mieszkanką Biłgoraja ,widzę jak szybko rozwia się moje miasto. Tanie przeszczepy włosów, mnóstwo samochodów na sprzedaż , najtańsze mieszkania i apartamenty, nawet mnie to zaskoczyło ile tu możliwości.

 7. Farbę w sprayu można usunąć szmatką nasączona nitrem!!! Śladu nie będzie i po problemie

 8. Szkoda, że nie ma zdjęcia jak był zaparkowany. Czasami barany stają w poprzek chodnika i co ktoś ma przelecieć nad nim?

  • Wzdłuż jak stają i pozostawiają mniej niż 150 cm to też niefajnie. I oświadczam że nie będzie mi żaden pseudo kierowiec wydzielał miejsce do przejścia i udowadniał ze że 90cm wystarczy. Otóż NIE bO JA TAK MÓWIĘ i przepisy MIN 150 cm (to prawie tyle co szerokość waszego strucla jakbyście mieli problem z wyobrażeniem ile to te 1,5 metra) i kropka !!!

 9. Zgadzam sie w zupełności co do parkowania na osiedlowych parkingach i tak zwanych parkingach przy bloku który nie jest oddzielony ze to prywatny. Niestety ci nowi lokatorzy podejrzewam że przybył tu z prowincji przy zakupie mieszkania uważają ze znak dla osoby niepełnosprawnej nie obowiązuje juz na takim parkingu. Obydwoje z żoną lekceważą to miejsce dla osoby niepełnosprawnej staja swoimi samochodami właśnie na tym miejscu a mają ich w posiadaniu 3. Dostawczy samochód służy im za jakas szafę a z dwóch pozostałych korzystają na codzień. Tak dzieje się przy bloku przy ul. Kalinowszczyzna 64 w Lublinie. Taki prostak nie rozumie ze jest to miejsce wyznaczone dla osób niepełnosprawnych wręcz jest oburzony jak to przecież tutaj jest też miejsce do parkowania , ale debilu nie dla ciebie. Nie ma na niego mocnych bo SM mowi ze to teren prywatny.

  • To jest szansa ze na przebite opony czy farbę w sprey SŁUŻBY też nie zareagują, więc trzeba wziąć sprawy w swoje ręce, na początek spuścić powietrze , jak nie zrozumie to przedziurawić czy coś