690 680 960

Uważaj kogo wpuszczasz do domu. Zobacz jak działają cyganki

W wakacje jak co roku nasila się ilość wszelkiego rodzaju oszustw i kradzieży. Warto uważać kogo się wpuszcza do swojego domu. Tylko w środę otrzymaliśmy dwie informacje o próbach okradzenia osób starszych. W jednym przypadku była to grupa Cyganek, w drugim mężczyźni podający się zza pracowników administracji.

W środę z samego rana, do domu w okolicach Chodla, w którym mieszkała starsza kobieta, weszły kobiety, oferując do sprzedaży koce. Przyjechały volkswagenem passatem na bułgarskich numerach rejestracyjnych. Za kierownicą auta siedział zarośnięty mężczyzna o sporej nadwadze. Cyganki zagadując mieszkankę prezentowały swój towar, rozkładając go w ten sposób, że w pewnym momencie, zasłonięta jednym z koców weszła do sąsiedniego pomieszczenia kolejna kobieta.

Zaczęła je przeszukiwać, licząc na znalezienie czegoś cennego. Jednak w tym czasie wnuk mieszkanki, wraz z żoną zauważyli całą sytuację. Widząc co się dzieje wygonił kobiety z mieszkania, co jak się okazało tez nie było takie łatwe. Nie chciały one dobrowolnie wyjść. -Rzuciły się na mnie z pięściami i pazurami, jednak po chwili wyszły, wsiadły do samochodu i odjechały – wyjaśniał nam wnuk mieszkanki. O zdarzeniu natychmiast została powiadomiona policja. Gdy po pół godzinie dojechali mundurowi, okazało się, że według prawa, nieproszonym gościom nic nie można zrobić, jeśli nic nie ukradną.

– Cały dom, zarówno w środku jak i na zewnątrz jest monitowany. Całe zdarzenie się nagrało, jednak policjanci nie byli zbyt zainteresowani filmami. Ponieważ brama wjazdowa była otwarta to mogli sobie oni wejść, a skoro na moje żądania wyszli, to nic im nie można zrobić – tłumaczy Przemysław. -Przez to wciąż są bezkarni – dodaje.

Z kolei w jednym z bloków przy ul Bocianiej w Lublinie, dwóch mężczyzn podawało się za pracowników administracji. -Chodzili po mieszkaniach, jednym osobom tłumacząc że za darmo wymieniają drzwi wejściowe, innym że zbierają podpisy by wykonać remont klatki schodowej – wyjaśnia nasz czytelnik Adrian. Gdy jedna z mieszkających tam kobiet zadzwoniła do administracji, pytając o cel wizyty ich pracowników, okazało się, że nikt taki tam nie pracuje oraz nikogo nie wysyłano do tego bloku.

Pamiętajmy, by zawsze sprawdzać, z kim ma się doczynienia. Ponieważ najczęściej ofiarą oszustów padają osoby starsze, poinformujmy swoich dziadków i babcie, by nie ufały tego typu osobom. Pokażmy im kilka przykładów, kiedy to starsi ludzie zostali oszukani np. na wnuczka, czy też właśnie przez osoby pochodzenia romskiego. To z pewnością sprawi, że będą ostrożniejsi w kontaktach z nieznajomymi.

(wideo – nadesłane)
2015-08-05 18:40:53

18 komentarzy

 1. Można pomyśleć że to ściema, taka rudera a monitoring założony… Mieszka tam osoba starsza więc monitoring może służyć do jej obserwacji czy wszystko jest okey. A co do cyganów to nawet do mnie by nie weszli, spuściłbym psy i wyjął pistolet i kazał wyp*******ć bo pozabijam, złodzieje nieroby je***e. No więc zapraszam jak któryś odważny ale wchodzicie na własną odpowiedzialność.

  • Z cyganami lepiej nie zaczynać wojny bo przyjdą w nocy i spalą Ci cały dobytek, trzeba mieć płot i psy agresywne. U koleżanki babka ich nie wpuściła do domu to wyłapali kury i nawet stare garnki ukradli, donice z kwiatami co się dało brali. Gdy już przyjechała policja nie mogła nic zrobić,cyganów nie było bo sobie pojechali -niska szkodliwość społeczna i tyle.

   • A z 15 lat temu w okolicach Krasnegostawu, na wsi, taką cygankę jeden chłop przegonił z podwórka i prawdopodobnie uderzył, albo po prostu wypchnął ze swojej posesji, to później cała wioska miała strachu, bo najechało się kilkanaście samochodów z cyganami żądnymi bójki. Policja wówczas interweniowała. I mimo, że rozgonili to ścierwo, to ludzie na wsi przez kilkanaście nocy, jak nie dłużej stróżowali po nocach, bo grozili, że całą wieś puszczą z dymem. Jak widać takie ścierwo się chroni, bo nic nie ukradła…Śmiech na sali. Lepiej chyba od razu łeb takim ukręcić i zakopać pod płotem, niż liczyć na pomoc policji.

    • W Piaskach było podobnie, po wypadku w którym Rom wymusił pierwszeństwo na motocykliście – najechało się tego tałatajstwa z całej Polski.

 2. A naruszenie miru domowego? Odnoszę wrażenie, że paragraf na to da się znaleźć spokojnie tylko komuś się nie chciało ..

  • oczywiście, że się da, ale jak się tyle zarabia i ma się emeryturke po kilkunastu latach spania po garażach, to sie po prostu czeka na nią i tyle… a swoją drogą uważam, że powinno się romów deportować i po sprawie, a jak będą chcieli wrócić to nie wpuścić

 3. Wiecej imigrantow!!! Wiecej!!!

 4. Jakby był tor, to nie byłoby tego typu sytuacji…

  • tor jest, podkłady kolejowe pod tor są, idź się połóż na tor i nie p$%^$%^ głupot 🙂

 5. Był taki jeden co chciał zrobić porządek z cyganami ale mu przeszkodzili.

 6. nie ma u nas zadnej polityki imigracyjnej. Nie ma szans na asymilacje cyganów. Tu trzeba siły, ale to jest niepoprawne politycznie.

  • Jak to nie ma – nie tak dawno PO wydała grube miliony na politykę asymilacji Romów. Ponoć sukces jeszcze większy niż portal internetowy dla bezdomnych 😀

 7. Wiklinowy nocnik

  waliłbym po łbie brudasów… i nóz w plecy…

  • Może i są brudasami, ale serio, ty jesteś jeszcze większym ścierwem niż jakiś leniwi, zapuszczony cygan. Oby cię tacy cyganie złapali i powiesili gdzieś w lesie ty bydlaku.

 8. a rząd właśnie wydał 75mln Plz na integrację z cyganami aby lepiej sie poczuli w Polsce 🙂

  • Zwłaszcza na tych mieszkających w Maszkowicach co zatrzymują samochody, biją Polaków i okradają.

 9. Zawsze mówiłem ,przygotować ciuchcie z wagonami i wywiezc to barachło tam skad przyjechało – tzw. Wilczy bilet

 10. Dobrze gada

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce