690 680 960

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na al. Spółdzielczości Pracy

W związku z realizacją kolejnego etapu przebudowy układu drogowego, towarzyszącego CH IKEA, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na al. Spółdzielczości Pracy. Tymczasowa organizacja ruch obowiązuje od dzisiaj.

Prace będą realizowane na jezdni zachodniej, czyli tej w kierunku centrum miasta, co będzie się wiązało z jej zamknięciem. Ruch obustronny zostanie przeniesiony więc na jezdnię wschodnią, czyli tą w kierunku Białegostoku. Oznacza to, że kierowcy jadący do Lublina zostaną przekierowani na jezdnię wschodnią na granicy miasta. Wrócą zaś na jezdnię zachodnią tuż za salonem samochodowym.

Na tym etapie zamknięty zostanie także wlot drogi serwisowej na skrzyżowaniu al. Spółdzielczości Pracy z ul. Nasutowską. Wjazd na drogę serwisową będzie możliwy zjazdem znajdującym się bliżej skrzyżowania z ul. Dożynkową. Zamknięty zostanie także wlot ul. Nasutowskiej na skrzyżowanie z al. Spółdzielczości Pracy. Dojazd do ul. Kwietniowej będzie możliwy od ul. Wojtasa/Do Dysa. Poprzez ul. Dożynkową będzie także możliwy dojazd do ul. Dębowej. Przystanek znajdujący się w rejonie ul. Nasutowskiej zostanie przeniesiony pod Cefarm.

Modernizację układu drogowego prowadzi, na swój koszt, inwestor realizujący budowane w pobliżu centrum handlowe. Zakres obejmuje:

– przebudowę al. Spółdzielczości Pracy na odcinku od skrzyżowania z ul. Nasutowską do rejonu zjazdu bezkolizyjnego wraz z wiaduktem
– przebudowę skrzyżowania al. Spółdzielczości Pracy z ul. Nasutowską i drogą serwisową al. Spółdzielczości Pracy
– budowę zjazdu bezkolizyjnego wraz z wiaduktem nad al. Spółdzielczości Pracy
– budowę ul. Nasutowskiej na odcinku od al. Spółdzielczości Pracy do ul. Stefczyka
– budowę ul. Dłotlice wraz z pętlą autobusową
– przebudowę drogi serwisowej al. Spółdzielczości Pracy i drogi dla rowerów

Inwestor zrealizował już zakres obejmujący: budowę ul. Nasutowskiej na odcinku od al. Spółdzielczości Pracy do skrzyżowania z ul. Stefczyka (dziś ul. Kwietniowa) oraz budowę ul. Dłotlice (obecnie ul. Kupiecka) wraz ze zjazdami oraz pętlą autobusową. Ta część zadania została odebrana przez Zarząd Dróg i Mostów w sierpniu 2015 r.

Aktualnie inwestor realizuje: przebudowę al. Spółdzielczości Pracy wraz ze skrzyżowaniem z ul. Nasutowską, budowę zjazdów publicznych, w tym zjazdu bezkolizyjnego wraz z wiaduktem nad al. Spółdzielczości Pracy.

Cały układ drogowy powinien być gotowy do końca 2017 r.

2017-03-25 14:00:42
(fot. lublin112.pl)

8 komentarzy

 1. Niech inwestor zwróci mi kasę za stanie w korku !!! Ikei w lublinie nie potrzebuję, jak zechcę to do W-wy pojadę a nie mi tu czas kradnie !!!

  • Ty durniu, ciesz się że inwestor pokrywa koszty a nie miasto i co za tym idzie każdy kto płaci podatki. A kogo to obchodzi że sobie będziesz stał w korku. Inwestycja ruszyła a ty jesteś za cienki aby to zatrzymać.

   • A kto pisal że chce zatrzymać. Nie insynuuj mi tu. Po prostu nie widzę potrzeby aby utrudniać ludziom życie z powodu Ikei.

   • Widać, że nie znasz przepisów prawa. Obowiązek budowy dróg publicznych( inwestycji drogowych) wynikających z inwestycji niedrogowej(w tym wypadku Ikei) należy do inwestora inwestycji niedrogowej. IKEA łaski nie robi że płaci za drogi bo jest to jej obowiązek wynikający z ustawy o drogach publicznych.

    • Nie bój nic, odkują się w parę miesięcy, jak się cebulactwo rzuci na tandetę. Jakby nie dało się nic kupić od gości wożących meble z Holandii.

  • To jeszcze inwestor ma się pytać ludzi z okolicznych pipidowek czy potrzebują w Lublinie Ikei? Jak ci nie pasuje stanie w korku to zostań u siebie na wsi, a warszawę to widziałeś pewnie w tv

   • Zazdrosc …. Jeżdżę na blachach z innego województwa i mnie bardzo chętnie wpuszczają cebulaki na prawy pas. Więc akurat ja nie stoję w korku. Jak cały sznur aut na prawym. Poza tym częściej jezdze obwodnica bo nie muszę oszczedzac na paliwie jak niektórzy. Pozdrawiam miłośnika Ikei który az trze nóżkami z radości że niedługo zabierze rodzinę w niedzielę na wycieczkę do Ikei. Wielki świat zobaczyc 🙂

 2. jak mu łazienkie w domu robiły to się mył w misce
  [a może się nie mył bo to strata czasu}
  i było git

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin