Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Uwaga kierowcy! Jutro duże utrudnienia w ruchu na ulicach Lublina. Odbędzie się Maraton Lubelski

Jutro ulicami Lublina pobiegnie Maraton Lubelski. W związku z tym nastąpią utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu. Bieg zaplanowany jest w godzinach 9:00-15:00.

Startem i metą maratonu będzie plac Teatralny. Przed startem maratonu, na czas przygotowania urządzeń pomiarowych oraz miejsca startu i mety, od około godz. 8:15 wyłączone całkowicie z ruchu będą Al. Racławickie na odcinku od al.Długosza do ul. Łopacińskiego. Przejazd możliwy będzie wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej, które będą poruszały się wahadłowo.

Trasa maratonu będzie przebiegała: al. Racławickie (całkowicie wyłączone z ruchu na odcinku od al. Długosza do centrum), ul. Krakowskie Przedmieście (całkowicie wyłączona z ruchu), ul. Kołłątaja (całkowicie wyłączona z ruchu), ul. Peowiaków (całkowicie wyłączona z ruchu), ul. Narutowicza (całkowicie wyłączona z ruchu), pl. Wolności (całkowicie wyłączony z ruchu), ul. Bernardyńska (całkowicie wyłączona z ruchu), ul. Zamojska (całkowicie wyłączona z ruchu), al. Unii Lubelskiej (wyłączony z ruchu jeden pas, jednej jezdni), ul. Lubelskiego Lipca ’80 (wyłączony z ruchu jeden pas, jednej jezdni), ul. Cukrownicza (wyłączona z ruchu połowa jezdni), ul. Krochmalna (wyłączona z ruchu połowa jezdni), ul. Nadbystrzycka (wyłączony z ruchu jeden pas, jednej jezdni a następni połowa jezdni), ul. Głęboka (wyłączona z ruchu połowa jezdni), ul. Sowińskiego (wyłączona z ruchu połowa jezdni), ul. Weteranów (całkowicie wyłączona z ruchu), ul. Łopacińskiego (całkowicie wyłączona z ruchu), Al. Racławickie (wyłączony z ruchu jeden pas), al. Warszawska (wyłączona z ruchu połowa jezdni), ul. Zbożowa (wyłączona z ruchu połowa jezdni), ul. Świerkowa (całkowicie wyłączona z ruchu), ul. Sławinkowska (całkowicie wyłączona z ruchu), ul. Willowa (wyłączona z ruchu połowa jezdni), ul. Poligonowa (wyłączony z ruchu jeden pas, jednej jezdni), ul. Bohaterów Września (wyłączony z ruchu jeden pas, jednej jezdni), ul. Zelwerowicza (wyłączony z ruchu jeden pas, jednej jezdni), ul. Wojtasa (wyłączony z ruchu jeden pas, jednej jezdni), ul. Do Dysa (wyłączony z ruchu jeden pas, jednej jezdni), ul. Al. Spółdzielczości Pracy (wyłączony z ruchu jeden pas, jednej jezdni, wewnętrzny pas ruchu przy wyspie rozdzielającej), ul. Andersa (wyłączony z ruchu jeden pas, jednej jezdni), ul. Mełgiewska (wyłączony z ruchu jeden pas, jednej jezdni), ul. Gospodarcza (wyłączona z ruchu połowa jezdni), ul. Hutnicza (wyłączona z ruchu połowa jezdni), ul. Łęczyńska (wyłączona z ruchu połowa jezdni), ul. Wolska (wyłączona z ruchu połowa jezdni), ul. Kunickiego (wyłączona z ruchu połowa jezdni), ul. Zemborzycka (wyłączona z ruchu połowa jezdni), ul. Diamentowa (wyłączona z ruchu połowa jezdni), ul. Krochmalna (wyłączona z ruchu połowa jezdni), ul. Jana Pawła (wyłączony z ruchu jeden pas, jednej jezdni), ul. Armii Krajowej (wyłączony z ruchu jeden pas, jednej jezdni), ul. Bohaterów Monte Cassino (wyłączony z ruchu jeden pas, jednej jezdni), al. Kraśnicka (wyłączony z ruchu jeden pas, jednej jezdni), al. Racławickie (wyłączony z ruchu jeden pas), ul. Łopacińskiego (całkowicie wyłączona z ruchu), ul. Radziszewskiego (całkowicie wyłączona z ruchu w rejonie KUL).

Ulice będą systematycznie przywracane do ruchu w momencie, gdy będzie je opuszczał ostatni z uczestników maratonu. Ponadto, w czasie biegu na pl. Bychawskim będzie obowiązywał nakaz jazdy w prawo z ul. Kunickiego w ul. Wolską, z którego zwolnione będą wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej.

W dniu 7 maja (niedziela) utrudnienia w ruchu przewidziane są także w związku z zaplanowanym na godz. 11:30-12:00 przejazdem parady motocyklowej w kolumnie z Placu Zamkowego ulicami: al. Tysiąclecia, al. Unii Lubelskiej, ul. Lubelskiego Lipca 80 i ul. Cukrowniczą docelowo na parking przy stadionie miejskim Arena Lublin.

2017-05-06 08:03:19
(fot. UM Lublin)

38 komentarzy

  1. Mam nadzieję, że organizatorzy to sponsorują, a nie z naszych podatków….. bo ogólnie to mają zrobione w lesie ścieżki rowerowe, naprawdę trzeba dla bandy osób blokować całe miasto??

    Kto za to płaci?

  2. No cóź…jutro do pracy idę piechotą. Ale warto, bo pomysł fajny. A marudy niech już się nie telepią. O co taka afera??

  3. Pogratulować organizatorom 🙂 w ostatni dzien podstawowych matur wyłączają z ruchu całe centrum. Ciekawe jak teraz dostaną sie do szkół na 9?

Z kraju