Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty za abonament

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ostrzega przed fałszywymi wezwaniami do zapłaty za abonament. Nie należy wpłacać pieniędzy na podane konto, alarmuje KRRiT.

-Po raz kolejny w ostatnim czasie do abonentów rozsyłane są fałszywe wezwania do zapłaty. Na sfałszowanych wezwaniach znajduje się logo Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, podpis Przewodniczącego KRRiT, pieczątka Departamentu Kontroli Skarbowej w Ministerstwie Finansów oraz numer konta bankowego, który jest nie jest numerem faktycznie wskazanym do przesyłania opłaty abonamentowej. Nie istnieje wymieniana w fałszywych wezwaniach nazwa „opłata audiowizualna Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji” – informuje KRRiT

Pismo jest fałszerstwem i nigdy nie zostało wysłane z upoważnienia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Departamentu Kontroli Skarbowej w Ministerstwie Finansów ani Poczty Polskiej.

Nie należy wpłacać żadnych pieniędzy na podane konta. Poniżej linki do fałszywego dokumentu i oryginalnego upomnienia. Warto je porównać aby nie paść ofiarą oszustwa.

Link – fałszywe wezwanie
Link – oryginalne upomnienie

Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty za abonament
(oryginalne upomnienie wysyłane przez Pocztę Polską)

2014-09-05 10:32:28
(fot. KRRiT)

2 komentarze

  1. Hahah, też to dostałam. Myślałam, że to ktoś za znajomych sobie żarty robi.

  2. Do czego to dochodzi żeby złodziej podszywał się pod złodzieja… Źle się dzieje..