Utrudnienia w ruchu pieszych na ul. 1 Maja i Lubelskiego Lipca ’80

Jutro pojawią się utrudnienia w ruchu pieszych w rejonie ul. 1 Maja oraz Lubelskiego Lipca ’80. Na wspomnianych ulicach prowadzone będą prace ziemne.

W związku z realizacją inwestycji polegającej na budowie linii kablowej w chodnikach ulic 1 Maja i Lubelskiego Lipca ’80 pojawią się utrudnienia w ruchu pieszych.

Prace będą prowadzone po stronie i na odcinku od banku BNP Paribas do ulicy Kościelnej, gdzie nastąpi przejście na drugą stronę chodnika, a następnie inwestycja prowadzona będzie w chodnikach i zieleńcu ulicy Lubelskiego Lipca ’80 w kierunku zatoki przystankowej „Targi Lublin 04”, gdzie zostanie zakończona.

Harmonogram prac:

– W dniach 20-24.05.2019r. odcinek w ulicy Lubelskiego Lipca ’80 od ww. zatoki przystankowej do Cukierni na rogu ul. 1 Maja

– W dniach 27-31.05.2019r. odcinek w ulicy 1 Maja od Cukierni do ww. banku (z przejściem na drugą stronę jezdni). Odciek jest bardzo trudny do wykonania z uwagi na dużą ilość urządzeń podziemnych. W przypadku trudności istnieje możliwość wydłużenia okresu prac do 10.06.2019r.

Służby porządkowe powinny przygotować się na utrudnienia z dojściem do lokali (wjazdy do posesji pozostaną drożne przez cały etap realizacji inwestycji).

Przypominamy kierowcom, że na początku ulicy 1 Maja po prawej stronie stoi znak B-36 „Zakaz zatrzymywania się” dotyczący również chodnika. W przypadku pojazdów blokujących inwestycję lub zagrażających bezpieczeństwu pracowników wzywana będzie Staż Miejska lub
w ostateczności Policja. Wprowadzone zostanie również oznakowanie prac na podstawie uzgodnionego projektu tymczasowej organizacji ruchu.

(fot. Google Street View)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Miasteczko pełne wrażeń nad Zalewem w Kraśniku
Festyn Rodzinny w parku miejskim w Łukowie
Święto Pszczół oraz otwarcie Pasieki UMCS
Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej