Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Utrudnienia w ruchu na ul. Bernardyńskiej. Jutro rusza przebudowa sieci ciepłowniczej

Jutro rozpoczną się prace przy budowie sieci ciepłowniczej na ul. Bernardyńskiej. Jest to kontynuacja inwestycji LPEC rozpoczętej w ubiegłym roku.

Prace rozpoczną się jutro 4 maja i będą realizowane na odcinku od ul. Bernardyńskiej 12 do ul. Bernardyńskiej 14. Naprzemiennie będzie wprowadzany ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną.

Jako pierwszy zajęty pod roboty zostanie pas ruchu w kierunku ul. Zamojskiej, a na sąsiednim pasie, tym stronę pl. Wolności, będzie obowiązywał ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją. Taka organizacja ruchu będzie funkcjonowała przez 5-6 dni. Następnie wykonawca z wykopami przeniesie się na pas ruchu w kierunku centrum, a ruch wahadłowy będzie zorganizowany na pasie ruchu w kierunku ul. Zamojskiej.

Kolejnym etapem prac będzie ułożenie nowej nawierzchni ul. Bernardyńskiej na odcinku od pl. Wolności do terenu Browaru „Perła”. Ulica będzie całkowicie wyłączona z ruchu na wymienionym odcinku. Wstępnie prace te planowane są na sobotę 14 maja. W przypadku wystąpienie niesprzyjających warunków atmosferycznych zostaną przeniesione na weekend po Bożym Ciele.

W chwili zamknięcia ul. Bernardyńskiej dla ruchu, pojazdy komunikacji miejskiej zostaną skierowane na objazd ciągiem ulic Mościckiego – Rusałka. W związku z tym na wlocie ul. Rusałka w ul. Zamojską nakaz skrętu w prawo w kierunku al. Unii Lubelskiej nie będzie dotyczył pojazdów transportu zbiorowego. Auta te z ul. Rusałka będą mogły skręcić w lewo w ul. Zamojską i kierować się w stronę ul. Wyszyńskiego.

2016-05-03 16:46:16
(fot. ilustr. lublin112.pl)

Autor: redakcja

Komentarze wyłączone