Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Uszkodził przydrożną kapliczkę. Zniszczył gzyms i porozbijał donice (zdjęcia)

Policjanci z Zamościa zatrzymali mężczyznę, który uszkodził przydrożną kapliczkę. 22-latek tłumaczył policjantom, że żałuje tego, co zrobił i zobowiązał się pokryć koszty naprawy kapliczki.

Na początku sierpnia na jednym z zamojskich osiedli nieznany sprawca uszkodził figurę Matki Bożej oraz porozbijał donice. Wartość strat zgłaszający wycenił na kwotę 1000 zł.

Zamojscy kryminalni ustalili sprawcę zniszczenia kapliczki. Okazało się, że czynu tego dokonał 22-latek z gminy Zamość. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzuty uszkodzenia mienia. W czasie przesłuchania przyznał się do zniszczenia kapliczki. Oświadczył, że bardzo żałuje tego co zrobił, na swoje usprawiedliwienie miał tylko to, że znajdował się wówczas w stanie nietrzeźwości i nie wiedział co robi.

22-latek skorzystał z instytucji dobrowolnego poddania się karze, chce zadośćuczynić za swój czyn i pokryć koszty naprawy kapliczki. Za zniszczenie mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Uszkodził przydrożną kapliczkę. Zniszczył gzyms i porozbijał donice (zdjęcia)

(fot. Policja Zamość)

11 komentarzy

 1. tutaj pomogłyby egzorcyzmy: pała, zimna woda i ciasne drzwi.

 2. Alkohol to najgorszy narkotyk

 3. pewnie miłośnik Tęczowych, powinien pokryć koszty i 500h prac społecznych.

  • To faszysta. Pedzio z marszow narodowych. Sami to stają po kątach ale w kupie to już siła.

 4. Ciekawa inskrypcja.

 5. Koszty naprawy to jedno, ale za akty wandalizmu trzeba tez swira ukarac. Gosc pewnie nie po raz pierwszy po pijaku cos niszczy – a to sciane pomaze sprayem, rozbije wiate na przystkanku, urwie komus lusterko w samochodzie, a nawet i kapliczki nie uszanuje. Gosc powinien pojsc siedziec chocby na rok, bo inaczej nie nauczy sie szanowac cudzej wlasnosci.

 6. I gdyby go policja nie zlapala, to by nie zalowal tego co zrobil. U nas po osiedlu tez czasem laza tacy gowniarze – maluja sciany sprayem, niszcza tabliczki i sa z siebie dumni. A jak sie kogos zlapie, to wtedy placz – ja przepraszam, ja za wszystko zaplace… buuu… Zupełnie jak ten koleś.

 7. A swoja droga myslalem ze w naszej katolickiej Polsce groza wieksze kary za akty wandalizmow wobec miejsc kultu religijnego. A wychodzi na to, ze nie ma zadnej roznicy pomiedzy zdewastowaniem garazu i kapliczki. Dziwne.

 8. Panowie. On będzie stukrotnie bardziej ukarany niż sobie wyobrazacie. Na wsi?! Lubelskiej Pisowskiej, moherowej, ortodoksyjnej katolickiej coś takiego zrobić to tak jakby już niemiec tam życia.

 9. zupełnie nie pojmuję jak można podnosić rękę na Matkę Bożą , na tak piękną figurkę co ma tyle lat , wojny przetrwała a teraz nie uszanują.

 10. Powinien dostać pięc lat ale prac społecznych, to lepsze niż zawiasy gdy jełop by musiał co dziennie wieczorkiem z miotłą chodniki sprzątać.