Kamerą polują na śmieciarzy. Są już pierwsze efekty akcji (zdjęcia)

Wyrzucasz śmieci w lesie w okolicach Biłgoraja? Miej świadomość, że zostaniesz nagrany kamerami zainstalowanymi przez grupę miłośników przyrody z Biłgoraja z grupy „Biłgoraj EKO Challenge”.

Grupa miłośników przyrody z Biłgoraja „Biłgoraj EKO Challenge” postanowiła walczyć z leśnymi śmieciarzami. Organizuje „polowania” z kamerą na osoby, które przywożą do lasów śmieci. Na pierwsze efekty akcji nie trzeba było długo czekać.

– Uznaliśmy, że na początek weźmiemy na ruszt najbardziej zaśmiecony las, czyli Krasne za Autodromem. Syf był tam niemiłosierny, trochę posprzątaliśmy, ale jedno miejsce zwróciło naszą uwagę. Regularnie pojawiały się tam imprezowe śmieci – czyli butelki po piwie, które były cięższe po spożyciu niestety. Po kilku dniach kamera złapała imprezowiczów z piwkiem, ale chyba po sobie posprzątali, bo butelek zdaje się że nie przybyło (wcześniej było gorzej). Obecnie kamera ukryta jest w innej części lasu, tam gdzie pojawiają się ciągle nowe śmieci, może kogoś złapiemy. Proszę szerzyć wieść wszem i wobec, że nasze piękne lasy są monitorowane i nie będziemy litościwi dla tych co w tych lasach śmiecą – napisali na Facebooku organizatorzy akcji.

Osoby, które zdecydują się pozostawić swoje śmieci w lesie muszą liczyć się z karą za dwój czyn. Pełnowymiarowe zdjęcia śmieciarzy trafiają do odpowiednich służb. Kamera, która obserwuje las wysyła na bieżąco zdjęcia przez MMS, więc w razie sytuacji, kiedy ktoś przywiezie jakieś większe śmieci lub spróbuje ktoś ukraść urządzenie zostanie natychmiast zarejestrowany.

(fot. Biłgoraj EKO Challenge)

Zobacz również

28 komentarzy

 1. Co za trzoda. Brak słów. Pogratulować rodzicom wychowania kretynów.

  • Twoim jak i szerokiego grona komentujących rodzicom też możne pogratulować tego że wychowali imbecyli i inwalidów umysłowych, którzy nie rozumieją tego co czytają bo jak byk jest tam napisane: „Po kilku dniach kamera złapała imprezowiczów z piwkiem, ale chyba po sobie posprzątali, bo butelek zdaje się że nie przybyło (wcześniej było gorzej).” Więc to bezcelowe kłapanie i obrażanie ludzi, którzy wg. artykułu śmieci zabrali ze sobą jest co najmniej śmieszne żeby nie powiedzieć żałosne.

 2. I jak byk jest napisane:
  „Długo nie trzeba było czekać, aż kamera wykryła nowych śmieciarzy. Była ona umieszczona przez kilka dni za szkółką leśną na Bojarach i już są zdjęcia kolejnych osób, wyrzucających śmieci do lasu.”

  • To jest cytat z artykułu pod którym napisałeś ten komentarz? Ja w swoim odnosiłem sie tylko do niego a o to że artykuł jest nierzetelny miej pretensje do tego kto go napisał.

   • No dobra. Chodziło ogólniej o tych, którzy zaśmiecają lasy. A skoro ta trójka posprzątała, to w takim razie niepotrzebnie są umieszczane jej zdjęcia.

 3. Wielkie mi t8 śmiecie

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska