690 680 960

Usłyszał odgłosy dobiegające z naczepy ciężarówki, powiadomił służby ratunkowe

Kierowca białoruskiej ciężarówki, słysząc niepokojące odgłosy dobiegające z naczepy, postanowił powiadomić służby ratunkowe. Jak się okazało, w środku podróżował nielegalny migrant z Afganistanu.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 21 na parkingu stacji benzynowej w Kraśniku. Policjanci otrzymali zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, z którego wynikało, że kierowca białoruskiej ciężarówki usłyszał niepokojące odgłosy dobiegające z wnętrza zaplombowanej naczepy. W pojeździe przewożony był ładunek groszku w puszkach z Serbii do Rosji.

Policjanci na miejscu zastukali w naczepę, ku ich zdziwieniu ktoś z wewnątrz odpukał. Mundurowi powiadomili więc Straż Graniczną oraz Służbę Celno-Skarbową. Po otwarciu przestrzeni ładunkowej pojazdu zza puszek z groszkiem, z samego końca naczepy wyszedł mężczyzna. Jak się okazało był to 20-letni obywatel Afganistanu.

Mężczyzna nie posiadał przy sobie paszportu bądź innych dokumentów uprawniających go do pobytu w Polsce. Po sprawdzeniu przestrzeni ładunkowej i pozostałych części pojazdu pod kątem ewentualnego ujawnienia innych osób, naczepę z powrotem zaplombowano. Obywatel Afganistanu został zatrzymany przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Lublinie, która będzie wykonywać z nim dalsze czynności pod kątem ustalenia szczegółów zaistniałego zdarzenia. Na szczęście zatrzymany mężczyzna czuł się dobrze. Prawdopodobnie dojechał do Polski z Serbii.

(fot. Policja Kraśnik)

12 komentarzy

 1. Zaczął się dobijać bo wjechał do strefy wolnej od 5g.

 2. Następny pomylił ciężarówki.

 3. Szkoda człowieka. młody chłopak uciekał od biedy,wojny. Ma prawo jak najbardziej żyć w Unii europejskiej. Jest dzielny. Dla mnie osobiście jest on o wiele bardziej wartościowy niż nieroby baby które maja po 5cioro dzieci żyją na koszt państwa ,nigdy nie pracowały i nie będą.

  • Powiedz swojej żonie/dziewczynie i swojej matce o „nierobach babach co mają po 5 dzieci i nigdy nie pracowały”. Efekt moim zdaniem murowany. A dokładnie z czego wynika prawo Afgańczyka do życia w UE? Póki co, Afganistan do UE nie należy.

   • Co mówić . Są w Polsce hordy niepracujacych bab żyjących z 500+ i różnego typu zasiłków, które przyzwyczaiły się do takiego życia i do pracy już nie wrócą. Na stare lata będą się martwić co dalej. Ty widać jesteś z takiej rodziny zapewne .

  • Do Izraela go, w UE nie ma prawa.

 4. ciekae gdzie s..ał

 5. pewnie źle się poczuli od promieniowania WiFi i 5G 😉
  trzeba było przez Kraśnik nie jechać.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas