Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Urządził sobie rajd quadem obok rezerwatu. Ścigali go strażnicy leśni

Strażnicy leśni zatrzymali po pościgu kierowcę quada, który szalał leśnymi ostępami. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem.

W środę strażnicy leśni z Nadleśnictwa Łuków, zauważyli podczas patrolu poruszającego się po lesie quada. Mężczyzna urządził sobie rajd leśnymi drogami w okolicy Rezerwatu Jata. Na widok strażników rzucił się do ucieczki.

Nie udało mu się jednak zgubić pościgu i niebawem został zatrzymany. Za swoje postępowanie został ukarany wysokim mandatem karnym.

Jak przypominają leśnicy, ruch pojazdami silnikowymi po lesie jest zabroniony nie tylko w ustawie o lasach, ale jest także naruszeniem kodeksu wykroczeń. Quady i motocykle powodują hałas strasząc dzikie zwierzęta. Jak podkreśla Nadleśniczy Grzegorz Uss, najważniejsze jest bezpieczeństwo osób przebywających w lesie.

Urządził sobie rajd quadem obok rezerwatu. Ścigali go strażnicy leśni

(fot. Straż Leśna)
2018-10-04 23:08:01

15 komentarzy

 1. wysokim tzn. jak wysokim ? bo jak 200 czy 500 zł to nie jest wysoki mandat w skali szkód jaki wyrządził ! jeśli nie ma ustawy na mandaty rzędu 10.000 zł to ustalić taką ustawę uwzględniając konfiskatę quada , odechce się

 2. Myslal, ze straznicy dziadostwem jezdza i nie znaja terenu 😀

 3. Widać szkoda mu było maszyny. Jakby poszedł w las to strażnicy mogliby mu pomachać na pożegnanie.

 4. To kmiot zatarty!

 5. Jaki rajd, zwykła fabryczna maszyna. Gorsze spustoszenie robią grzybiarze i ci co śmieci wyrzucają. Czym różni się jazda quadem po drodze leśnej od jazdy np. traktorem ?

 6. lasy państwowe są tylko dla przedstawicieli państwa. Aby wam niewolnicy państwowi wara od lasu! Na skraju lasu zaparkujesz na grzyby idąc 500zł bo to już nie jest droga a las. Do lasu wjechać nie wolno bo 500zł. Prywatny folwark w naszym narodowym lesie. Suweren naród jest władzą zwierzchnią i jak można ludziom korzystać z tego co jest naszym wspólnym dobrem. A co mnie obchodzi zwierzyna, która tuczy się na rolnika polu aby elita mogła ją odstrzelić a wcześniej inni auta sobie na niej rozbijają. Elita rządzi a tępy lud ma się dostosować!

  • Co prawda to prawda…

  • Dokładnie tak jest i ciemny lud bije brawo i to wspiera bo dają 500 zł „a inni nie dali”. Czyli jak ktoś jedzie traktorem przez las to jest ok i jemu można. A jeśli ktoś wjedzie motocyklem lub quadem który jest o wiele cichszy i mniej degraduje drogę to nie wolno. Zazdrość czy Polska zawiść ?

  • a co wy byście chcieli po lasach jeździć wszelkiego rodzaju i maści pojazdami silnikowymi, żeby jeszcze bardziej je zanieczyścić i zaśmiecić, jak chłop jedzie traktorem przez las to w konkretnym celu tam i spowrotem a nie gania w kółko jak poje..ny cisnąc z maszyny ile fabryka dała, chcesz sobie po lesie pojeździć to na rower jeden z drugim, na zdrowie wam wyjdzie a te quadziki i krossiki robią najwięcej hałasu i nadleśnictwo ma racje, płoszą zwierzyne która później ładuję się pod koła.

 7. Wielkie halo o quada a jak wielkie maszyny od wycinki drzew jeżdżą po lesie to nikt nie protestuje.

 8. Jeździł po lesie, czy leśnymi drogami? Co do zwierzyny, to jakie nakładają kary za grodzenie lasów siatką, na której niejednokrotnie sarny popełniają nieplanowane samobójstwa?

 9. Jeżdzę dwoma typami motocykli czyli enduro i szosowym szybkim turystykiem. Częściej jednak wolę wyskoczyć na enduro bo radość z jazdy takim motocyklem jest niedoopisana. Ale wracając do art. Fakt, ze nie popieram dzikiego jeżdżenia po lesie i rozjeżdżania ściółki leśnej ale z drugiej strony zakaz wjazdu na drogi leśne które są rozjeżdżane przez traktory i inne pojazdy przy wycińce drzewa oraz myśliwych którzy mogą sobie jeździć gdzie chcą to to mi się nie podoba. Motocykliści powinni mieć możliwość przemieszczania się drogami leśnymi ale z zachowaniem poszanowania hałasu sprawa była by zamknięta.

 10. A myśliwi nie robią hałasu i nie straszą zwierzyny?

Z kraju