Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Uroczystości pogrzebowe Romualda Lipki odbędą się w środę w lubelskiej archikatedrze

W przyszłym tygodniu odbędą się uroczystości pogrzebowe wybitnego muzyka i kompozytora Romualda Lipko. Msza święta odprawiona zostanie w lubelskiej archikatedrze.

Rodzina zmarłego minionej nocy Romualda Lipko poinformowała o dacie uroczystości pogrzebowych muzyka i kompozytora. Odbędą się one w najbliższą środę w Lublinie. Rozpocznie je o godz. 13:00 msza święta w archikatedrze lubelskiej. Następnie ciało muzyka zostanie złożone w rodzinnym grobowcu na cmentarzu przy ulicy Lipowej.

Romuald Lipko urodził się 3 kwietnia 1950 w Lublinie. Od najmłodszych lat związany był z muzyką. Uczęszczał do muzycznej szkoły podstawowej, następnie do liceum muzycznego. Nie dane mu było jednak ukończyć w nim nauki, gdyż za udział w programie telewizyjnym został z niego wydalony. Na początku lat 70. został basistą w zespole Budka Suflera. Później był klawiszowcem oraz kompozytorem. W 1978 przejął rolę lidera Budki Suflera po odejściu wokalisty Krzysztofa Cugowskiego.

Współpracował z wieloma polskimi muzykami, stworzone przez niego piosenki śpiewali m.in.: Anna Jantar, Urszula, Irena Jarocka, Zdzisława Sośnicka, Izabela Trojanowska, Irena Santor czy też Maryla Rodowicz. Zmarł po walce z chorobą nowotworową. Miał 69 lat.

(fot. Budka Suflera)

7 komentarzy

  1. Irena Santo??!!!

  2. Wielkie Wyrazy Współczucia dla Rodziny Wielkiego Twórcy i Lubelaka.???Apel do Prezydenta,flaga do połowy?Odpuść Pan chociaż w ten dzień pobliskie parkingi z płatności.Wielu chce pożegnać Mistrza.

  3. Jolka, Jolka, nie zapomnę [*]

  4. A czego nie w Kazimierzu Dolnym przecież tam mieszkał w swojej rezydencji i jeździł swoim białym amerykncem

    • A dlaczego niby w Kazimierzu? Urodził sie w Lublinie i tam mieszkał. Spocznie w rodzinnym grobowcu na cmentarzu na Lipowej.

  5. Facet miał życie jak bajka był fajnym człowiekiem stawał ludziom na stopa prawdziwy muzyk z klasa

  6. Nic nie boli tak jak życie.Panie ROMKU spoczywaj w pokoju.Już MI CIEBIE jest brak.,,,,,,,,