Uprzejmość na drodze doprowadziła do groźnego zdarzenia. Poważne utrudnienia na DK 19

Wielokilometrowe korki i ruch wahadłowy – to czeka kierowców jadących krajową 19 Lublin – Lubartów. W Ciecierzynie na środku jezdni leży ładunek, który spadł z naczepy ciężarówki.

46 komentarzy

 1. Powinni bardziej kolej wykorzystywać do transportu, niż tiry, które jeżdżą jak chcą i niszczą drogi

  • Puknij się w główkę.. Widać, że nie byłeś na zachodzi gdzie ruch CIĘŻARÓWEK (nie tirów matołku) jest znacznie większy. Jak tam musiałyby wyglądać drogi?

 2. A ja mam wrażenie, że sami debile tutaj piszą. Jakby ta ciężarówka w kogoś się wpakowała, wypadkowa siły byłaby znacznie większa i kto wie czy ładunek nie narobiłby większych szkód. KAŻDY kierowca powinien byc przygotowany na takie zdarzenie, ostre hamowanie, dlatego na wakacje jak jeździcie to odpowiednio układacie bagaż aby nikogo z pasażerów, kierowcy nie zabił. Tutaj bagaż ważył 20 ton, to na miłość boską kierowca pewnie z wieloletnim stażem albo źle zabezpieczył bagaż, albo jechał za szybko! Prosta sprawa, tu uprzejmość miała mało do rzeczy, w każdej chwili na trase wyskoczy jakaś psina, jeleń czy pieprzona żyrafa, obojętnie, sytuacji awaryjnych jest mnóstwo jak ktoś robi długie trasy. Kojarzycie skądś „o 10 wolniej” ???

  • Zgadzam się. Ja też uważam, że ładunek był przewożony niezgodnie ze sztuką. Mógł zrobić więcej szkody w innych okolicznościach. Stałem w tym korku i widziałem ten ładunek. Całe szczęście, że nikt nie ucierpiał. To zupełnie nieistotne dlaczego ktoś zahamował. Ta kupa stali nie powinna była wypaść z naczepy.

   Mam nadzieję, że firma transportowa zostanie przykładnie ukarana a sprawa nagłośniona ku przestrodze.

 3. Przypomina to „uprzejmych” kierowców nagle hamujących przed przejściem, gdy widzą stojących na chodniku pieszych. Niestety takie zachowanie kończy się czasem potrąceniem pieszego lub wjeżdżaniem sobie nawzajem w kufer. A wystarczy, żeby pieszy stosował się do tego, czego w przedszkolu uczyli: w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo, a kierowca, żeby miał choć trochę wyobraźni i nie prowokował niebezpiecznych sytuacji w ruchu drogowym.

 4. betonowy krzysztof

  Jak z Lublina ktoś jedzie to musi pojechać przez turystyczną i potem przez spiczyn, rokitno i wyjedzie niedaleko przed rondem w lubartowie.

 5. Przepraszam ale może tu cytat „Tymczasem zarówno „uprzejmy” kierowca od razu odjechał z miejsca zdarzenia” ktoś mi wytłumaczy z naciskiem na słowo „zarówno” co autor miał na myśli pisząc to zdanie ?

  • @Kuba, słowa zarówno nie powinno być, po prostu w trakcie korekty przed opublikowaniem materiału wycięto część zdania i pozostało słowo „zarówno”. Za chwilę nastąpi edycja.

   Pozdr
   red.

   • Wiem , że to na „szybko i na gorąco” jest pisane jednak odnoszę wrażenie czytając tę wiadomość ,że albo korektor śpi , albo polska języka to trudna języka .

   • cieszę się , bo widzę że jednak można pisać i rzetelnie i poprawnie .
    Pozdrawiam całe 112 Lublin

    • Chyba z Twoją polszczyzną też nie jest wszystko w porządku. Przed znakami interpunkcyjnymi nie daje się spacji. Piszemy znak, a dopiero potem dajemy spację. Tak na przyszłość. Jeszcze jedna uwaga, gdy powtarzasz spójnik, ktory pełni taką samą funkcję, powinieneś postawić przed powtórzonym przecinek, tak jak i przed „że”. Poprawna wersja jednego z Twoich komentarzy: „Cieszę się, bo widzę, że jednak można pisać i rzetelnie, i poprawnie”.

 6. tylko ciekawe czy to naprawdę była tylko uprzejmość czy ten wyjeżdżający spod sklepu zmusił kierowcę osobówki do hamowania, czasem kierowcy dojeżdżają do miejsca gdzie powinni ustąpić pierwszeństwa z taką prędkością i impetem jakby nie zamierzali się zatrzymać, wtedy odruchowo wciska się hamulec…

 7. raczej nikt rozsądnie myślący nie hamuje nagle tylko po to by wypuścić kogoś z pobocza czy podporządkowanej, zwłaszcza gdy za nim jedzie sznur samochodów

 8. Przy nagłym hamowaniu każdy ładunek przemieszcza sie do przodu. Natomiast ze skrzyni wypada przy nagłym przyspieszeniu. To żelastwo chyba nie przeleciało nad szoferką?

 9. Wiklinowy nocnik

  na takich uprzejmych mam kamerkę i daleko tuman by nie zajechał… nr rej widoczny jak na talerzu 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7851zł 0.91%
  • GBP 5.2717zł 0.51%
  • EUR 4.554zł 0.32%
  • CHF 4.1003zł 0.05%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!