Skoda uderzyła w latarnię. Wcześniej zderzyła się z volkswagenem

Utrudnienia w ruchu na Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie. Wieczorem doszło tam do wypadku, dwie osoby trafiły do szpitala.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 19. na Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie. W rejonie skrzyżowania z ulica Sulisławicką samochód osobowy uderzył w latarnię. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze lubelskiej drogówki, kierująca skodą kobieta, jechała lewym pasem w kierunku Majdanka. Przed skrzyżowaniem, postanowiła zmienić pas ruchu, jednak w trakcie tego manewru uderzyła w jadącego prawym pasem volkswagena.

W wyniku zderzenia kierująca skodą straciła panowanie nad kierownicą w wyniku czego auto zjechało na pas zieleni i uderzyło w betonowy słup latarni. Na miejscu wypadku interweniowały dwa zastępy straży pożarnej, karetki pogotowia ratunkowego oraz policja. Dwie osoby, ze skody, kierująca oraz jej pasażerka, zostały przetransportowane do szpitali.

W chwili obecnej nie jest jeszcze znany ich stan zdrowia. Na miejscu wypadku pracują funkcjonariusze policji, którzy ustalają dokładne okoliczności zdarzenia. Jeden pas jezdni w kierunku Majdanka jest całkowicie zablokowany.

(fot. lublin112)
2014-12-09 19:59:01

6 komentarzy

 1. Moim zdaniem dobrze, we właściwym miejscu postawiona latarnia może zapobiec dalszemu niekontrolowanemu przemieszczaniu się pojazdu, który nieodpowiedzialnie przejął kontrolę od kierowcy. Latarnia zachowała się wzorowo, pełniąc odpowiedzialną funkcję hamulca ostatecznego w tym przypadku.

  Nadmieniam, że mam świadomość, że sama poszkodowana jak i jej rodzina to ludzie na tyle inteligentni, że umieją czytać i nie mam zamiaru mieć do nich pretensji jak ten tekst przeczytają.

 2. 22:30 nadal skoda przy latarni….. Szkoda, że nikt nie sprawdza dwa razy lusterka, zanim zmieni pas….

  • Po co będzie spoglądać w lusterka, przecież motocykliści zakończyli sezon, a głupsze naklejki jeszcze się nie pojawiły

 3. W imieniu komunikacji miejskiej i zakładu energetycznego dziękujemy za wskazanie sponsora który zafunduje wymianę słupa trakcyjnego i oświetleniowego.Dobrze że ją zatrzymał bo by mogła wjechać na jakiegoś granata którego jakiś kolejny pies mógł wyniuchać w tym rejonie.

  • Eustachy Popapraniec II

   Masz rację Emilu, słupy są wprost nieocenione w potrzebie nagłego zatrzymania niesfornych autek, które bezczelnie przejmują panowanie nad kierowcami.

   • Obywatel Ciapciak

    Przy wymienianiu przysług typu hamulec awaryjny, nie sposób pominąć przydrożne drzewa, rowy (im głębszy tym skuteczniejszy), a nawet przepustów drogowych i skarp. Gdyby tych jakże pomocnych elementów struktury drogowej nie było, radykalnie zmniejszył by się areał upraw rolnych, a nawet ilość chałup przydrożnych, obór i stodół.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska