Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024
690 680 960
690 680 960

Uprawiał konopie, posiadał marihuanę. 34-latek usłyszał zarzuty (zdjęcia)

34-latek z gminy Trzebieszów stanie wkrótce przed sądem i odpowie za posiadanie środków odurzających i uprawę konopi indyjskich. W jego domu łukowscy policjanci zabezpieczyli marihuanę i kilka roślin konopi indyjskich.

W tym tygodniu łukowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej dowiedzieli się, że w jednym z domów na terenie gminy Trzebieszów mogą być uprawiane rośliny konopi indyjskich.

Ustalenia mundurowych potwierdziły się. W domu 34-latka, na balkonie i na strychu policjanci znaleźli kilka doniczek z roślinami konopi. Jedna z nich schowana była w odpowiednio przystosowanej do plantacji w szafie, inne były doświetlone i wentylowane.

Niektóre z roślin miały ponad metr wysokości. Przeszukując mieszkanie kryminalni znaleźli też woreczki foliowe z suszem roślinnym. Po sprawdzeniu okazało się, że była to marihuana.

34-latek został zatrzymany, a narkotyki i nielegalna plantacja zostały zabezpieczone. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Teraz prowadzący postępowanie policjanci ustalą, od kiedy 34-latek uprawiał nielegalne konopie indyjskie oraz czy zajmował się rozprowadzaniem narkotyków.

Uprawiał konopie, posiadał marihuanę. 34-latek usłyszał zarzuty (zdjęcia)

Uprawiał konopie, posiadał marihuanę. 34-latek usłyszał zarzuty (zdjęcia)

(fot. Policja Łuków)

3 komentarze

  1. uprawa kartofli też powinna być karana

  2. Skończyli by już z tym cyrkiem i zajęli się prawdziwymi narkotykami… A ogrodnika o szkodliwości chodowcy pomidorów zostawili w spokoju …

Z kraju

Sport