Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jechał po pijanemu, zaczął wyprzedzać mercedesa. Oba pojazdy wpadły do rowu, cztery osoby w szpitalu (zdjęcia)

Pijany kierowca doprowadził do groźnego wypadku. 19-latek stracił panowanie nad pojazdem w trakcie manewru wyprzedzania. Cztery osoby trafiły do szpitali.

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 17:15 w miejscowości Ignaców w gminie Wojciechów w powiecie lubelskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący busem marki Volkswagen 19-latek poruszał się drogą wojewódzką nr 827 Bełżyce – Wojciechów. Podjął manewr wyprzedzania jadącego przed nim mercedesa.

W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego auto zjechało do rowu i uderzyło w drzewa. Z drogi wypadł też mercedes, który zatrzymał się na pobliskim polu. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

W zdarzeniu poszkodowane zostały cztery osoby: dwie z mercedesa oraz dwie z volkswagena. Przetransportowano je do szpitali. Badanie alkomatem wykazało, że 19-latek był pijany. Miał 1,1 promila alkoholu w organizmie.

Teraz policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. Kierowcę volkswagena czekają teraz konsekwencje nie tylko prawne, lecz również finansowe. Oprócz grożącej mu kary pozbawienia wolności, będzie musiał bowiem pokryć koszty naprawy wyrządzonych przez siebie szkód.

(fot. KM PSP Lublin)

18 komentarzy

  1. podnieść wiek kierowania pojazdami jak posiadania broni w USA do 21 lat

    • Za wiele by to pewnie nie zmieniło, niemniej jednak jeśli spowoduje to wzrost bezpieczeństwa na drogach, podpisuje się pod tym obiema rękoma.
      Mieszkam niecały kilometr od miejsca zdarzenia i często jeździmy tamtędy rowerkami na rodzinne wypady.

  2. Za Mało kontroli Policji drogowej w naszym regionie.

Wiadomości z info112