Upozorowali kradzież audi, aby wyłudzić odszkodowanie

Kryminalni z Zamościa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy upozorowali kradzież audi. Sprawcy sfingowanej kradzieży chcieli w ten sposób wyłudzić pieniądze z odszkodowania.

Tydzień temu policjanci z Zamościa otrzymali zgłoszenie o kradzieży pojazdu marki Audi. Samochód miał zniknąć z parkingu zlokalizowanego przed jednym z zajazdów na terenie gminy Zamość.

– Jak oświadczył zgłaszający będący jednocześnie właścicielem skradzionego pojazdu, w zajeździe zatrzymał się, aby odpocząć przed dalszą drogą. Mundurowi bezpośrednio po zgłoszeniu kradzieży rozpoczęli pracę, która miała doprowadzić do ustalenia sprawcy kradzieży i odzyskania skradzionego audi – informuje asp. Dorota Krukowska-Bubiło z zamojskiej Policji.

Kryminalni ustalili, że kradzież została upozorowana. 34-letni właściciel pojazdu oraz jego 38-letni kolega zaplanowali „zniknięcie” auta. Chcieli w ten sposób wyłudzić odszkodowanie z polisy ubezpieczeniowej.

– Kryminalni z Zamościa realizując wcześniej uzyskane informacje na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Nisku zatrzymali mężczyznę, który zgłosił kradzież samochodu. W tym samym dniu n terenie KPP Końskie zatrzymany został również jego wspólnik z powiatu koneckiego – wyjaśnia asp. Dorota Krukowska-Bubiło.

Wobec 38-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

– Każdy, kto w celu uzyskania odszkodowania z tytułu umowy ubezpieczenia, powoduje zdarzenie będące podstawą do wypłaty takiego świadczenia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – dodaje asp. Dorota Krukowska-Bubiło.

2017-12-24 10:40:58
(fot. pixabay.com)

Zobacz również

10 komentarzy

 1. nie mieli co kraść ile na złomie by dostali za szrot hehe śmieje sie z was biedaki

  • Bimmer czy tam bimber czy jak Ci tam pajacu, za swoją bmw wziąłbys więcej bo cięższa na szrocie, radzę sprzedaj bo w 2018 to całe nic za nią weźmiesz 🙂

 2. A biedaki śmieją się z ciebie kretynie

 3. Jak widać pieniądze to nie wszystko. Lepiej jest mieć trochę mniej kasy niż zero mózgu tak jak ty

 4. Nazywasz wszystkich ((((BIEDAKAMI))))a ja ci życzę byś swoje bogactwo wydał na lekarzy , zobaczysz co jest cenne w życiu????

 5. Ludzie co wy z Tym Bimberem? Przecież widać,że to Pajac/Pozer który żeby sie pobrechtać Was podpuszcza trescią komentarzy-Wy to Łykacie jak młode Pelikany a on ma z tego beke… pomyślcie troche i olejcie Typa bo to pewnie jakis Gimbazjalista który stworzył fikcyjną postać i wymysla durne historyjki o BMW ktorego pewnie nawet pewnie nie ma… ja bym sie zastanawiał czy ta postać w ogóle ma prawko? ? jak go zaczniecie ignorować tego wodomózga to jest duże prawdopodobieństwo,że przestanie sie podsycać i odwalać cyrki w komentarzach…

 6. Ale macie ze mnie bekę hehe. Mam swoje auto ale i dynamit w nodze. Mam tez sieczkę w głowie. Podam wam dobry przepis na sałatkę z buraka. Wrzucić granata do bmw hehe

  • Ja wiem czy Bekę? Raczej jesteś żałosnym Trollem internetowym któremu się musi nudzić w życiu skoro poswięcasz większość czasu na na robienie z siebie cyrkowca w necie.W nodze dynamit może i masz ale w głowie zgliszcza zamiast mózgu 😉

 7. Ehh, Ci kierowcy Audi.. 🙂

 8. Zgłoszenie kradzieży aldi i wieśwagena już jest podejrzane….

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bezpłatne szkolenia z samoobrony dla kobiet ruszają w Lublinie
Gminne Święto Ziemniaka w Suchocinie
Rusza kolejny cykl wykładów otwartych z historii sztuki. I ty możesz wziąć w nich bezpłatnie udział
Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy