Unowocześnienie lubelskiej komunikacji miejskiej jedną z najlepszych inwestycji w Polsce Wschodniej

Wczoraj odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie wyróżnień konkursu Top Inwestycje Polski Wschodniej 2014. Wśród 10 najlepszych znalazł się też Lublin.

Zintegrowany System Miejskiego Transportu Publicznego w Lublinie znalazł się w pierwszej dziesiątce najciekawszych inwestycji komunalnych, które przyczyniły się do rozwoju gospodarki, regionu oraz mieszkańców wschodniej części kraju w ostatniej dekadzie. Wczoraj na uroczystej Gali W Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku ogłoszono wyniki i wręczono wyróżnienia. Lubelski projekt zajął dziewiąte miejsce jednak został szeroko chwalony.

Do konkursu nominowano 20 projektów zasługujących na miano najciekawszych inwestycji które zostały zrealizowane na terenie pięciu województw Polski Wschodniej: podlaskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Następnie za pomocą głosowania w sieci wybrano te, które najbardziej przypadły mieszkańcom do gustu a jednocześnie przyczyniły się do rozwoju regionu w ostatnich 10 latach.

Z naszego województwa można było głosować na trzy projekty: z Lublina, Nałęczowa oraz z „Doliny Zielawy” z powiatu bialskiego i parczewskiego. W Lublinie oceniano kompleksową przebudowę systemu komunikacji miejskiej. Była to m.in. budowa 34 km nowych tras trakcji trolejbusowej i zajezdni przy ul. Grygowej, przebudowa ulic i skrzyżowań oraz kupno 70 trolejbusów i 100 autobusów. W Nałęczowie rozbudowa oczyszczalni ścieków co pozwoliło na zmniejszenie zanieczyszczenia lokalnego środowiska naturalnego. Z kolei w „Dolinie Zielawy” rozwój i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii poprzez zamontowanie 847 zestawów solarnych do podgrzewania ciepłej wody w budynkach użyteczności publicznej oraz prywatnych domach.

(fot. MPK Lublin)
2014-09-20 18:10:42

2 komentarze

 1. piękne pojazdy. Ciekawe czy pojeżdżą tak samo długo jak kochane IKARUSY?

 2. Super te mercedesy jechalem dzis super

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7466zł 0.38%
  • GBP 5.1104zł 0.3%
  • EUR 4.548zł 0.16%
  • CHF 4.2219zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL