Uniwersytet Przyrodniczy rozpoczyna budowę Ośrodka Jeździectwa i Hipoterapii (zdjęcia)

W środę 5 sierpnia w Gospodarstwie Doświadczalnym na Felinie odbyło się uroczyste rozpoczęcie realizacji inwestycji Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie – Stacji Badawczej i Ośrodka Dydaktyczno-Szkoleniowego Jeździectwa i Hipoterapii.

Symbolicznego „wbicia szpadla” w miejscu inwestycji dokonał Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina wraz z Rektorem prof. Zygmuntem Litwińczukiem oraz Rektorem Elektem prof. Krzysztofem Kowalczykiem.

Jest to jedna z najważniejszych inwestycji Uczelni. W skład obiektów wejdą m.in. kryta ujeżdżalnia, hipodrom, zwierzętarnia dla psów, alpak i osłów, nowoczesne centrum fizjoterapii dla koni oraz część hotelowa przeznaczona dla 40 zwierząt. Atutem ośrodka hipicznego dla regionu Lubelszczyzny będzie kryta ujeżdżalnia o powierzchnię powyżej 2 tys. m2, co umożliwi organizację zawodów międzynarodowych.

Powstanie jedna bryła trzyczęściowa, skonsolidowana. Budynek dydaktyczny z przeszklonymi ścianami, widokiem na ujeżdżalnię, stajnię, krytą karuzelę boksową, tor do galopu, hipodrom, czyli miejsce na zawody zewnętrzne, na świeżym powietrzu. Ośrodek będzie miał powierzchnię ponad 5 ha. Planowany termin zakończenia budowy ośrodka, październik 2021 r. Koszt inwestycji to 16 mln brutto.

Z ośrodka będą korzystać studenci kierunków hipologia i jeździectwo oraz pielęgnacja i animaloterapia. Uczelnia posiada wysoko wyspecjalizowaną kadrą naukowo-dydaktyczną i jako jedyna w kraju prowadzi unikatowy kierunek studiów Hipologia i jeździectwo, dla studentów z wszystkich części Polski. Ośrodek Jeździecki będzie służył jako baza naukowo-dydaktyczna dla studentów ale także dla prywatnych hodowców, jeźdźców i wszystkich mieszkańców Lubelszczyzny.

(fot. UM Lublin)

Zobacz również

4 komentarze

 1. Jak duży będzie parking? I dlaczego taki mały?

  • Jak przyjedziesz na wierzchu konia , to starczy , ale ty masz taką chabetę , co moźna marynarkę wieszać na kości biodrowej , więc podpieraj ją dalej by się nie przewróciła😃😀😃😀😃

 2. dowciapny niczym mazurkowa

 3. Ci co zaczęli kopać niech dokończą.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8359zł 1.04%
  • GBP 4.9195zł 0.89%
  • EUR 4.5055zł 0.57%
  • CHF 4.1902zł 0.82%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki