690 680 960

Umowa podpisana, niebawem ruszą prace. Ruchliwe skrzyżowanie zamienią w rondo

Skrzyżowanie drogi krajowej nr 17 Lublin – Zamość z drogą wojewódzką nr 812 Krasnystaw – Chełm zostanie w końcu przebudowane. Mieszkańcy Krasnegostawu, a także organy samorządowe, apelują o to od lat.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na budowę ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 17 Lublin – Zamość z drogą wojewódzką nr 812 Krasnystaw – Chełm. Dokładnie chodzi o ulice Sokołowskiego i Lwowską w Krasnymstawie. Miejsce to jest doskonale znane wszystkim kierowcom, którzy wyjeżdżają z miasta w kierunku Zamościa. Ponieważ pierwszeństwo przejazdu mają pojazdy poruszające się drogą krajową, wyjazd z drogi wojewódzkiej jest niezwykle utrudniony i niejednokrotnie zajmuje sporo czasu. Dochodzi tam również do kolizji i wypadków.

Z obliczeń wykonanych w ramach Generalnego Pomiaru Ruchu wynika, że średni ruch na tym skrzyżowaniu wynosi ponad 15 tys. pojazdów na dobę. Konieczność przebudowy tego skrzyżowania od dawna zgłaszały organy samorządowe, policja, straż pożarna oraz służby ratownictwa medycznego. Dzięki budowie ronda zwiększyć się ma płynność ruchu i bezpieczeństwo podróżnych.

W ramach inwestycji w obrębie ronda zostaną wybudowane również chodniki dla pieszych, zatoka autobusowa przy drodze wojewódzkiej, oświetlenie, system odwodnienia zarówno w postaci rowów i przepustów, jak też kanalizacji deszczowej. Konstrukcja nawierzchni na dojazdach do ronda zostanie wzmocniona z dostosowaniem jej nośności do 115 kN/oś.

Przebudowa skrzyżowania ma kosztować 11,3 mln zł, środki na ten cel pochodzą z budżetu państwa oraz Miasta Krasnystaw, Powiatu Krasnostawskiego a także Zarządu Województwa Lubelskiego. Prace zrealizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów. Zakończenie robót planowane jest wiosną 2023 r.

(fot. GDDKiA)

11 komentarzy

  1. I Krasnystaw teraz sobie zrobi wyjazd na skróty A od Lublina korek

  2. MIESZKAŃCY NIE OPROTESTUJĄ XDDD

  3. Nie wiem w jakim celu ten cyrk. Bujom tom trasom jakiś czas i… Budowa ekspresówki przed nomi do granicy kest gwarantowana, Sasin błysnął intelektemmm

  4. „Dzięki budowie ronda zwiększyć się ma płynność ruchu”
    Jak bardzo to rondo zwiększy płynność ruchu wie każdy, kto w któreś niedzielne popołudnie stał w korku przed już istniejącym krasnostawskim rondem.

  5. Znowu rondo? nie lepiej postawić tam światła? Wiadomo, że ronda są bezpieczniejsza, ale na pewno go nie upłynni patrz Zamość itp.

  6. Specyficzne miejsce. Budowa CPK źle …lepiej bryczkami do Lublina jeździć. Budowa S17 źle bo po co jak jest stara ruchliwa drogą a tu mi hektar pola zabiorą… Zalew źle bo po co natura 2000 i 2 hektary łąki mi zabiorą… Budowa ronda też źle… Co za miasto co za ludzie…. Zacofanie jakieś… Krasnystaw na tle innych miasteczek regionu jest naprawdę zacofany pomine syf jaki jest na chodnikach i wokół śmietników….

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Rodzinny na Rynku w Modliborzycach
Koncert: Śpiewajmy Piosenki Żołnierskie
Zlot motocyklowy w Szczebrzeszynie
Obchody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Lublin
Piknik Rodzinny w Konopnicy