Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

UMCS podpisał strategiczną umowę o współpracy z Asseco Data Systems. „To wyjątkowe wydarzenie dla uczelni”

Porozumienie o ścisłej, a przede wszystkim długoletniej współpracy podpisały dzisiaj Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz spółka Asseco Data Systems. Wspólnie mają tworzyć nowe rozwiązania.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Asseco Data Systems, spółka należąca do grupy kapitałowej Asseco, szóstego największego producenta oprogramowania w Europie, podpisały porozumienie o współpracy. Opierać się ona będzie m.in. na realizacji projektów naukowych, wdrożeniowych, edukacyjnych czy społecznych, aplikowaniu i realizacji wspólnych projektów informatycznych i współpracy w zakresie realizacji prac dyplomowych, licencjackich i magisterskich, przewodów doktorskich w obszarze informatyki oraz przy realizacji doktoratów wdrożeniowych. Priorytetowe obszary kooperacji mają się zaś koncentrować przede wszystkim na rozwijaniu zastosowań wirtualnej rzeczywistości, nowych rozwiązaniach w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz tworzeniu nowoczesnych rozwiązań informatycznych dla szkolnictwa wyższego.

Jak podkreślił Rektor UMCS prof. Radosław Dobrowolski jest to wyjątkowe wydarzenie dla uczelni, ponieważ współpraca ma być ścisła, a przede wszystkim długoletnia. Zakresem umowy jest m.in. wsparcie w zakresie badań, prac wdrożeniowych, a także działań edukacyjno-promocyjnych. Porozumienie dotyczy trzech zasadniczych kwestii, tj. innowacyjnych obszarów VR-owych, nowoczesnych technik z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz rozwoju technologii softwarowych dotyczących zarządzania szkołami doktorskimi

– Dzisiejsze podpisanie umowy to także szczególne wydarzenie dla Ecotech- Complex, które powstało jako jednostka konsorcyjna, mająca rozwijać współpracę między podmiotami akademickimi i biznesowymi. Umowa z tak strategiczną firmą informatycznym na rynku, jaką jest Assecco Data Systems, otwiera nowy rozdział w funkcjonowaniu firmy – podkreślił Rektor UMCS zaznaczając, że umowa ta ma charakter strategiczny.

Uczelnia zamierza nie tylko współpracować z Assecco Data Systems, lecz również tworzyć nowe rozwiązania. Podkreślono, że w XXI wieku bez nowoczesnych rozwiązań informatycznych nie da się wiele zrobić. Asseco współpracuje obecnie z ponad 50 uczelniami w Polsce a z UMCS ponad 10 lat, utrzymując choćby system SAP. Teraz mowa już o współpracy w zakresie pracy naukowo- badawczej oraz projektów B+R i z wykorzystaniem środków unijnych. To kooperacja ma przynieść korzyści nie tylko dla uczelni, Assecco Data Systems lecz również dla regionu.

Asseco Data Systems tworzy zaawansowane rozwiązania informatyczne, będące siłą napędową cyfrowej rewolucji przedsiębiorstw. Dostarcza systemy IT dla wielu branż: edukacyjnej, finansowej, ubezpieczeniowej, usługowej, a także sektora administracji samorządowej. Działa na rynku polskim i zagranicznym. Specjalizuje się m.in. w usługach paperless i masowej korespondencji oraz w tworzeniu oprogramowania dla branży leasingowej i smart city. Oferuje innowacje oparte o chmurę. Jest największym w Polsce
dostawcą podpisu elektronicznego i wiodącym twórcą kompleksowej oferty IT dla szkół wyższych. Jest częścią Grupy Kapitałowej Asseco, która jest obecna w 60 krajach na całym świecie i zatrudnia ponad 27,5 tys. osób.

UMCS podpisał strategiczną umowę o współpracy z Asseco Data Systems. „To wyjątkowe wydarzenie dla uczelni”

UMCS podpisał strategiczną umowę o współpracy z Asseco Data Systems. „To wyjątkowe wydarzenie dla uczelni”

UMCS podpisał strategiczną umowę o współpracy z Asseco Data Systems. „To wyjątkowe wydarzenie dla uczelni”

(fot. UMCS/nadesłane)

4 komentarze

  1. Ile publicznej kasy popłynie do tego geszeftu?

  2. taaa, asseco im napisze programy za miliony warte g*wno

  3. A co z kontrolą cba i zawiadomieniem do prokuratury?

  4. A z kim oni chcą współpracować na tej uczelni? Informatyka na umcs to taka niskich lotów

Wiadomości z info112