Ulica Osmolicka uzyska nową nawierzchnię. Prace ruszają w poniedziałek

Tak jak informowaliśmy, jeszcze w tym roku znikną dziury i nierówności na przebiegającej przez las Dąbrowa ul. Osmolickiej. Wcześniej jednak, kierowców czekają utrudnienia w ruchu.

W poniedziałek rozpoczną się roboty drogowe na ul. Osmolickiej w Lublinie. Jak poinformowało nas Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe Włodawa, które jest wykonawcą inwestycji, prace prowadzone będą od skrzyżowania z ul. Żeglarską do granicy miasta, a więc obejmą odcinek o długości ponad 6 kilometrów. Wiadomo już, że nie będą to kompleksowe działania związane z przebudową całej ulicy, lecz drogowcy skupią się na wymianie nawierzchni. To właśnie na jej fatalny stan narzekają od dawna kierowcy.

Porozumienie w sprawie wykonania inwestycji zostało nawiązane przez burmistrza Bychawy Janusza Urbana, starostę lubelskiego Pawła Pikulę, radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego Henryka Dudziaka oraz przedstawicieli samorządów gmin ościennych z prezydentem miasta Lublina Krzysztofem Żukiem.

Celem inwestycji jest poprawa warunków komunikacyjnych dla mieszkańców poszczególnych gmin, którzy niejednokrotnie dwa razy dziennie podróżują do i z Lublina. Jak zapewnia wykonawca, o ile nie zaskoczą ich fatalne warunki atmosferyczne, prace zakończą się do końca listopada. Do tego czasu kierowcy będą musieli spodziewać się utrudnień w ruchu. Nie planuje się zamykania ulicy, jednak ruch ma być sterowany wahadłowo.

12 komentarzy

 1. Jak to? To już nie będzie fruwania nad wybojami? Jak tam położą gładką nawierzchnię to będzie jak na lotnisku.

  • Nie przesadzaj, że będzie jak na lotnisku. Do prędkości startowej (coś koło 250km/h) to nawet mój szwagier w aŁdi się nie rozpędzi. Nawet on, i nawet po pijaku nie ma szans tam ponad 200km/h. Za wąsko i krawężnik może złapać. A mój szwagier to jest dobry kierowca. Prawo jazdy zrobił wcześniej niż podstawówkę.

  • W Dąbrowie właśnie teraz wrażenia z jazdy są gorsze niż przy starcie czy lądowaniu samolotem

 2. Wspomniany „fatalny stan” dla życia okolicznych mieszkańców Zemborzyc to się dopiero zrobi, gdy na drodze dla której najwłaściwsza prędkość to 40km/h, świeże bułeczki będą latać po złoty dwadzieścia.

 3. kiedy remont janowskiej od ronda za most

 4. a co z ul. Romera oraz z ul. Medalionów w stronę zalewu?? tam to dopiero można zgubić koła oraz rozwalić zawieszenie…,

 5. A można było ścieżkę rowerową trochę szerszą zrobić i by za serwisówkę dla osobówek mogła robić na czas remontów czy wypadków.

 6. Wymieniony zostanie asfalt na całym odcinku?, czy drogowcy nałożą kilka łat i stwierdzą że naprawione ?

 7. Nałkowskich to by może tylko sfrezować bo koło biedry to nawet mpk na kwadratowych kołach jeżdzi 20/30 km/h max.Może kiedyś jak ktoś WAŻNY coś urwie to się zrobi.

 8. Wybory idą…

 9. to chyba jakaś ściema żywej duszy jak nie było tak nie ma

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności