690 680 960

Ulica Lipowa zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów. Utrudnienia potrwają do końca wakacji

Ruszają prace związane z przebudową podziemnych instalacji na ul. Lipowej w Lublinie. Przez 2,5 miesiąca odcinek pomiędzy ul. Okopową a Krakowskim Przedmieściem ma być wyłączony z ruchu.

W środę zamknięta dla ruchu pojazdów zostanie ul. Lipowa w Lublinie. Chodzi o odcinek od Krakowskiego Przedmieścia do skrzyżowania z ul. Okopową i Marii Skłodowskiej-Curie. Przebudowywana tam będzie kanalizacja deszczowa jak również inne biegnące pod ziemią instalacje, powstaną również zbiorniki retencyjne. Jak niedawno zapewniał Stanisław Wydrych, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie, wszystkie te prace muszą zostać zakończone do końca sierpnia. W tym czasie ruch będzie skierowany na objazdy.

W ramach nowej organizacji ruchu wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Al. Racławickich, Krakowskiego Przedmieścia i ul. Lipowej. Z kolei światła na skrzyżowaniu ul. Lipowej, Okopowej i Skłodowskiej zostaną przestrojone. Do tego wprowadzony zostanie zakaz skrętu w lewo z ul. Okopowej w Chopin oraz zakaz wjazdu w ul. Sądową od ul. Lipowej.

Innymi trasami będą również kursowały pojazdy komunikacji miejskiej. Linie nr: 3, 4, 7, 13 i 55 w kierunku Al. Racławickich pojadą przez: pl. Wolności, ul. Okopową, Zesłańców Sybiru i Krakowskie Przedmieście, w drugą stronę trasa pozostanie bez zmian. Linie nr: 11, 15, 20, 30, 44, 151, 155, 158, 920 i 950 w jednym kierunku pojadą przez Krakowskie Przedmieście, ul. Kołłątaja, Zesłańców Sybiru i Okopową, w drugim zaś przez ul. Okopową, Chopina i Krakowskie Przedmieście. Linie nr: 32 i 40 w obu kierunkach mają kursować przez ul. Okopową i Kołłątaja, zaś linie nocne N2, N3 przez Krakowskie Przedmieście, ul. Kołłątaja, Zesłańców Sybiru i Narutowicza.

(fot. Google Street View)

11 komentarzy

 1. a czy zostanie wyrównana nawierzchnia na tym odcinku ? Tak krzywej nawierzchni nie widziałem już dawno

  • pewnie tak. ale nie teraz. będzie jak z ul. JPII czyli zrobią instalację podziemną, położą asfalt, a potem za rok będą kopać od nowa i „kłaść” asfalt. Robota musi być cały czas 🙂

 2. zaorajcie miasto w jednym momencie. A słowo etapowość wystrzelcie w kosmos. A najlepiej zlecić to wszystko PKP 😀

 3. „Do tego wprowadzony zostanie zakaz skrętu w lewo z ul. Okopowej w Chopin.”
  Które „lewo”?

  • Dziś jechałem Chopina i widziałem zastawiony lewoskręt z Chopina w Okopową( jadąc od Krakowskiego) więc może jest jeszcze inaczej niż w artykule.

 4. Tylko ktoś całkowicie nie znający lubelskich realiów mógł napisać, że zamknięcie jezdni spowoduje, że zamkniętym odcinkiem drogi nie będą się poruszać pojazdy. Przez pierwszy tydzień część kierowców będzie zaskoczona remontem i zamknięciem jezdni, a znaki zakazu ruchu ich nie dotyczą lub są niezauważalne, a po chodnikach, jak co dzień będą jeździli ludzie rowerami, więc ruch pojazdów będzie się odbywał nadal.

 5. Lipa jednym słowem. I tyle w temacie…

 6. Rysiek po samochodówce

  Miejmy nadzieję, że na jesieni zdalna nauka i uczniowie i studenci nie wrócą do szkół. Znając życie remonty w tamtej części miasta przeciągną się o parę miesięcy, a to spowoduje, że jak KUL, UMCS, V LO, szkoły na Długosza i Racławickich wrócą do normalnego funkcjonowania to w tamtej części miasta będzie istny armagedon.

 7. 2,5 miesiąca? To ja od razu mówię, że będzie przez co najmniej 4 zamknięte… w międzyczasie, znajdą kilka kilogramów niewybuchów, garść starych monet i worek kości. O „średniowiecznych” murach nie wspomnę.

  • Patrząc na to, kto to robi nie sposób się nie zgodzić.
   Gdzie ostatnio ten genialny wykonawca miał poślizg?
   Rondo pod Galą zdaje się (do tego wymogli na mieście zamknięcie Fabrycznej, która zgodnie z warunkami przetargu miała pozostać cały czas przejezdna).

 8. Najciekawsze ze wspomniany odcinek zamkniety jest od poniedzialku .

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas