690 680 960

Ul. Zelwerowicza: Groźne zderzenie dwóch aut na skrzyżowaniu

W piątek rano w rejonie skrzyżowania ul. Zelwerowicza i ul. Bohaterów Września doszło do zderzenia dwóch aut. Na szczęście w zdarzeniu ucierpiały jedynie pojazdy.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 8:30 w rejonie skrzyżowania ul. Zelwerowicza i Bohaterów Września. Kobieta kierująca autem marki Toyota, wyjeżdżając z ulicy Zelwerowicza zignorowała znaki drogowe i wymusiła pierwszeństwo przejazdu na jadącej w kierunku obwodnicy pojeździe marki Skoda. Uderzona przez toyotę skoda została wytrącona z toru jazdy. Auto obróciło się wokół własnej osi i uderzyło w ekrany akustyczne.

Na miejscu interweniowała policja. Obie kierujące były trzeźwe. Uczestniczki zdarzenia nie odniosły obrażeń ciała.

2016-06-24 10:20:32
(fot. lublin112.pl)

19 komentarzy

 1. Jak tępym trzeba być żeby wymusić tam pierwszeństwo?

 2. Nie rozumiem, tu skrzyżowanie (wyjazd z dużego osiedla) i tylko znaki kierują ruchem, a kilkaset metrów dalej, mała uliczka parę domków i już światła wstrzymujące te kilkanaście samochodów na minutę. Gdzie tu sens gdzie logika?

  • Tamte światła są na czujkę, tj. zapala się czerwone jak ktoś podjedzie autem. Nie wstrzymują one kilkanaście aut na minutę a co najwyżej kilkanaście na godzinę jak się akurat trafi gdy ktoś tam nadjedzie.

   • Tamte światła są w gminie Niemce. A skrzyżowanie, o którym piszesz w mieście Lublin. Taka różnica. Mam nadzieję, że żadnych świateł tam nie postawią. Mniej wypadków się zrobiło, to może tumany nauczą się respektować znaki i nie jechać na zasadzie „zdążę” albo „najwyżej zwolni”.

 3. Ile jeszcze musi być wypadków i ofiar w tym miejscu, żeby ustawić światła?

  • poco swiatla jesli ktos zna przepisy i potrafi jezdzic to wystarcza znaki pionowe i poziome

  • Jakim cudem zdałaś egzamin? Jeśli nie potrafisz dać sobie rady bez świateł to nie jeździj autem, tylko przesiądź się do innego środka transportu – będzie bezpieczniej. Światła w tamtym miejscu są zupełnie niepotrzebne, tak jak zresztą na wielu innych skrzyżowaniach czy rondach. A owe skrzyżowanie jest świetnie oznakowane.

 4. Dlaczego tam nie ma świateł ? Nowa inwestycja i kompletnie bez pomysłu. Kawałek dalej Zelwerowicza piękne światła mrugają na pomarańczowo nikomu nie potrzebne ! Tak to się wydaje Unijne pieniądze… Nie dziwi w tej perspektywie wyjście UK z Unii, unii marnotrawienia środków 🙁

  • Jak wstawią tam światła to zrobią się korki z rana na całej Poligonowej, tzn. Bohaterów Września. Chyba, że by cały czas było zielone światło/strzałka do skrętu w prawo.
   Wbrew pozorom bardzo mało aut jeździ po tej Bohaterów Września i światła tam będą mocno przytykały ruch. To, że ludzie nie patrzą i potrafią się władować pod jedno auto jadące na minutę to już inna sprawa.

 5. Ktoś kto tam był

  Tępy to chyba jestes ty (John) …w tym miejscu ciągle coś się dzieje. Pewnym jest że światła bądź rondo wiele by ułatwiły. Ważne że nikt nie ucierpiał, a blacha ma to do siebie że czasami się gnie:)

  • Może i jestem tępy ale często jeżdżę tamtędy i jakoś nie mam problemu żeby się rozejrzeć i nie wymusić na kimś pierwszeństwa. Natomiast widuję oszołomów którzy wypadają przodem na to skrzyżowanie i są mocno zdziwieni, że na Bohaterów Września ktoś jedzie i do tego ma pierwszeństwo. Przecież są znaki i nawet jeśli widoczność nie jest wzorowa to powinieneś wiedzieć, że może ktoś jechać a nie ładować się na pałę na skrzyżowanie.

   • Na skrzyżowaniu Krochmalnej z Diamentową też trzeba ustawić światła bo debile nie widzą znaku stop? Ostatnio zwróciłem uwagę kierowcy Mercedesa, że wymusił pierwszeństwo na Fiacie na tym skrzyżowaniu to nie powiem bo kulturalnie odpowiedział, że to Fiat wymusił na nim. Powiedziałem, że miał tam Pan znak stop to stwierdził, że żadnego stopu nie widział. Na koniec dodam, że Mercedes był na blachach LU więc teoretycznie kierowca powinien znać to skrzyżowanie.

 6. miasto inspiracji

  Słyszałem ze miliony na nowe drogi będą przeznaczone a w Lublinie dalej takie niedoróbki jak były to są:-D

 7. Oprócz braku świateł na tym skrzyżowaniu jest ograniczona widoczność, wina barier oraz tego, że ulica Zelwerowicza do skrzyżowania pnie się w górę, dopiero stojąc na „Stopie” przy lerwoskręcie do Bohaterów Września coś widać. Samochody jadące od i do obwodnicy jadą szybciej niż dozwolona prędkość, to wraz z niezachowaniem czujności kończy się wypadkami. Brak świateł to jakieś nie porozumienie, szczególnie, że chyba po to ją oddano do użytku, aby na czas remontu Solidarności przejęła część ruchu.

  • Jeżeli uważasz, że jest tam ograniczona widoczność, to idź do lekarza – „od oczu”. A znaki stopu są właśnie po to, żeby się na nich zatrzymywać i dobrze rozejrzeć. Tyle.

 8. I przede wszystkim brak TORU w Lublinie !!!!!!!!!!!!!!!!!!.

 9. wystarczy zmienić pierwszeństwo i będzie po krzyku. przynajmniej na czas objazdów.

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!