Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Burmistrz Łukowa skazany przez sąd. Jechał o wiele za szybko

Przed Sądem Rejonowym w Lubartowie zapadł wyrok w sprawie burmistrza Łukowa Dariusza Szustka. Został on oskarżony o znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Sam burmistrz nie przyznawał się do winy.

Sprawa dotyczy kwietniowej podróży burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Lublina. Wracając już do Łukowa, na krajowej 19 w Woli Skromowskiej w powiecie lubartowskim natknął się na policyjną kontrolę. Funkcjonariusze lubartowskiej drogówki, kontrolując prędkość pojazdów dostrzegli szybko jadącą od strony Lubartowa toyotę. Dokonany na terenie zabudowanym pomiar prędkości wykazał, że auto poruszało się 105 km/h.

Policjanci nałożyli na burmistrza mandat w kwocie 400 zł, do tego dodając 10 punktów karnych. Zgodnie z nowymi przepisami, mundurowi zatrzymali również burmistrzowi Łukowa prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dariusz Szustek mandatu nie przyjął a podczas składanych później wyjaśnień twierdził, że funkcjonariusze zmierzyli prędkość pojazdu jadącego wcześniej, a zatrzymali właśnie jego.

Sprawa trafiła więc do sądu. Sędzia po zapoznaniu się zarówno z zeznaniami kierowcy jak też policjantów, nie miał żadnych wątpliwości co do winy oskarżonego. W trybie nakazowym uznał burmistrza winnego przekroczenia prędkości. Odmowa przyjęcia mandatu nie była dla niego korzystna, gdyż otrzymał karę grzywny w wysokości 500 zł. Wyrok nie jest prawomocny.

(fot. lublin112)
2016-06-24 00:55:17

14 komentarzy

 1. Jakby był adwokatem albo prokuratorem to sąd by go uniewinnił.

  • te niby Mec. (cokolwiek miałoby to znaczyć bo przecież nie mecenas) gdybyś był prawnikiem to wiedziałbyś co to postępowanie nakazowe, że wystarczy napisać „wyrok mi się nie podoba” i sprawa idzie do postępowania w którym dopiero przeprowadza się dowody!!!!!!

   • Sto dwunasty niedorzecznik prasowy

    „ej” – nie każdy jest obcykany w polskim prawie, jak np. Ty.
    A „Mec.” uprzejmie wspomniał o przypadkach całkowitej ślepoty, głęboko niedowidzącej, polskiej Temidy.

    • Polska Temida to w sporej części zwykła klika, która wykorzystuje prawo do własnych celów, dlatego ktoś powinien wziąć się za tę bandę i ktokolwiek niech to zrobi, choćby nawet i Ziobro

     • Studętkom jezdem to wiem, że...

      Ależ Ty to wiesz, ja to wiem i domniemam, że większość Obywateli RP też, ale jest jak jest i domniemam, że nawet „święty” Ziobro nie da rady tego zmienić.
      Prędzej Jego zmienią.

    • Bo dobra zmiana jeszcze nie dotarła na rubieże RP, ale to tylko kwestia czasu

 2. Nie do wiary !!!
  Nasz polski sąd, burmistrza …???
  Coś mi tu śmierdzi przynależnością do innej, mniej słusznej partii. :mrgreen:

 3. Nie wiem co ci śmierdzi.Pan burmistrz jest z Pisu

  • Kaśka w relacji na żywo prosto spod Jaśka

   Jeśli Pan burmistrz jest z PiS-u, a został skazany to tym bardziej mi śmierdzi.
   Czyżby w jakiś niewytłumaczalny sposób podpadł Jarosławowi Wielkiemu (dla przyjaciół: Łokietkowi)?

  • Dlatego nie dziwi skazanie, skoro Wysoki Sąd jest z namaszczenia PO. A na poważnie. Była wina, powinna być kara. Opcje polityczne nie powinny mieć znaczenia. Po za mandatem, powinien pokryć koszta sądowe a jako osoba publiczna, piastująca funkcję zaufania publicznego, dodatkowo, nawiązka na fundusz ofiar wypadków.

 4. Strasznie mu sie nioplacilo nawet jak by dostal 5tys to bu go niwzrujnowalo. Przecietnego Polaka to by ta kara dotknela

 5. Sad nie daje pkt karnych tylko kary pieniezne. Burmistrz wymienil 10 pkt na 100 zl

  • waść pociskasz. Punkty przypisane są do wykroczenia, W przypadku kierowania sprawy do Sądu, są przypisane tymczasowo. Po wyroku skazującym, stają się wpisem ostatecznym. Co się odwlecze, to nie uciecze. Zapewne zdziwisz się, że SM też może przypisać punkty za wykroczenia drogowe.

Z kraju