Ul. Nałęczowska: Mercedes uderzył w drzewo. Nie żyje kierowca taksówki

W czwartek po południu na ul. Nałęczowskiej doszło do tragicznego wypadku. W wyniku zderzenia z drzewem zginął kierowca taksówki.

Do wypadku doszło kilka minut przed godziną 15. Na ul. Nałęczowskiej w Lublinie, na wysokości gospody auto osobowe uderzyło w drzewo.

Jak wstępnie ustalono kierujący samochodem osobowym marki Mercedes, poruszający się w kierunku Lublina nagle wjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie i policja. Przez kilkanaście minut trwała reanimacja mężczyzny, niestety obrażenia okazały się na tyle poważne, że nie udało się uratować jego życia.

Ofiarą jest około 50-letni mężczyzna.

Na miejscu, pod nadzorem prokuratora trwa ustalanie okoliczności oraz przyczyn wypadku. Droga Lublin – Nałęczów jet całkowicie zablokowana w obu kierunkach.

Utrudnienia potrwają minimum trzy godziny. Samochody kierowane są na objazdy.


2014-07-10 16:24:54
(fot. lublin112.pl)

51 komentarzy

 1. napęd na tył, trochę wody, zero wyobraźni, pewnie nie zapięte pasy…

 2. Abstrahując od tego wypadku zadaję sobie pytanie w jakiej odległości od jezdni powinny rosnąć najbliższe drzewa i czy jezdnia szerokości pasa startowego naszego Air Portu (dawniej lotnisko), była by wystarczająca do bezpiecznej jazdy dwóch pojazdów poruszających się w przeciwnych kierunkach.

 3. Panie Janie jak pan nie wie to niech sie pan nie wypowiada. to był pan koło 50 doświadczony kierowca i napewno nie miał tak jak to pan napisał „zero wyobraźni”

  • I co mu z tego, Marcinie – nie miał zera wyobraźni, a za to miał 50 lat i doświadczenie – jak mówimy, że był.

 4. Znowu będzie, że drzewo winne i wszystkie trzeba wyciąć

 5. Moze czlowiek zaslabl a nie od razu naped na tyl i woda jak jezdzil na taksowce to mial doswiadczenie

  • W wymuszaniu pierwszeństwa, zawracaniu na ciągłej czy w parkowaniu na środku ulicy, bo klient… Sorki, dla mnie wszyscy taksiarze to patologia, nawet ci dorabiający po nocach z MPK.

   • sam jesteś ******* patologia , jak jedziesz jako pasażer i stoisz w korku to na pewno najbardziej sapiesz że licznik za******8a i czy nie można tego korka minąć

   • jak mi się pajacu trafisz jako pasażer to cię tak k**** przepisowo zawiozę że ci się odechce jazdy taksą i ubliżania taksówkarzom ,

    • Widać frontem do klienta. Można prosić o numer boczny, z chęcią raz w życiu przejadę się taxą przepisowo z kierowcą, a nie szoferem czy byłym ORMOWcem.

     • Ten co zginął był spokojnym kierowcą który najprawdopodobniej zasłabł , a ormowcy juz raczej nie żyją więc nie będziesz miał okazji się przejechać ze mną zwykłym mechanikiem samochodowym który przejechał około miliona kilometrów i nie p****** nikomu jak ktoś powinien jechać lub jeżdzić

 6. zero szacunku do jakichkolwiek taxiarzy!

 7. pasy napewno nie zapięte.( często jeżdzę taksówką i nie widziałem jeszcze żeby kierowca miał zapięte pasy). po uszkodzeniach auta widać że przeżyłby jakby pasy zapią. na chyba że np zawał miał kierowca.

  • Taksówkarz nie musi zapiać pasów kiedy przewozi pasażerów.

   USTAWA
   z dnia 20 czerwca 1997 r.
   Prawo o ruchu drogowym
   (tekst pierwotny: Dz. U. 1997 r. Nr 98 poz. 602)
   (tekst jednolity: Dz. U. 2005 r. Nr 108 poz. 908

   Art. 39. 1. Kierujący pojazdem samochodowym oraz osoba przewożona takim pojazdem wyposażonym w pasy bezpieczeństwa są obowiązani korzystać z tych pasów podczas jazdy, z zastrzeżeniem ust. 3.

   2. Obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa nie dotyczy:

   1) (80) osoby mającej orzeczenie lekarskie o przeciwwskazaniu do używania pasów;
   2) kobiety o widocznej ciąży;
   3) kierującego taksówką osobową podczas przewożenia pasażera;
   4) instruktora lub egzaminatora podczas szkolenia lub egzaminowania;
   5) (81) policjanta, funkcjonariusza Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Inspektora Kontroli Skarbowej, funkcjonariusza celnego i Służby Więziennej, żołnierza Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej – podczas przewożenia osoby (osób) zatrzymanej;
   6) funkcjonariusza Biura Ochrony Rządu podczas wykonywania czynności służbowych;
   7) zespołu medycznego w czasie udzielania pomocy medycznej;
   konwojenta podczas przewożenia wartości pieniężnych;
   9) osoby chorej lub niepełnosprawnej przewożonej na noszach lub w wózku inwalidzkim.
   3. (82) W pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym.
   4. Przepis ust. 3 nie dotyczy przewozu dziecka taksówką osobową, pojazdem pogotowia ratunkowego lub Policji.

   • O mamy przykład jego doświadczenia. Jakoś nie piszą o rannych przewożonych pasażerach, zatem powinien mieć zapięte pasy.

  • Kierowca taksówki jadąc z pasażerem nie ma obowiązku zapinać pasów.

 8. Co ty k****a wiesz,ze tak gadasz

 9. Prawo polskie nie przymusza taksólwkarzy do zapinania pasów.

 10. Tak samo, polskie prawo nie przymusza do takich wulgaryzmów jakimi częstuje,gimbus pod tytułem „hee”

 11. „MAREK” nie wiem do czego zmierzasz pisząc zero szacunku dla wszystkich taksiarzy. tylko gdzie dzwonisz jak wypijesz pare piwek i nie możesz swoim autem kierować??? Chyba że jezdzisz po pijaku i wtedy jesteś potencjalnym mordercą Marku…

  • Od kiedy w Lublinie istnieje komunikacja nocna, nie pamiętam abym jechał sałatą…

   • Jedziesz po tych ludziach równo a może PANA nie stać po prostu na korzystanie z usług taxi.

    • Sorki, ja rozumiem że to jest ich praca. Ale przepisy obowiązują wszystkich. Jakby ten zapiął pasy, bo miał taki obowiązek – bo nie jechał z pasażerami, to pewnie by żył i nie było by sparaliżowanej połowy miasta. A to co wyprawia większość kierowców taksówek woła o pomstę do nieba. Ostatnią na Zana przy wyjeździe z media, pomimo iż zatrzymały się samochody po obu stronach i był tylko jeden wolny pas, nie przeszkodziło to śmignąć taksiarzowi pomiędzy przechodzącymi po pasach ludźmi. Minutę później zabierał pasażerów spod biedronki na Jana Sawy. Niestety, opinia o taksówkarzach nie wzięła się znikąd.

     • O kierowcach busów , autobusów , autokarów więc po jakiego h*** jeżdzisz z nimi? Z******* rowerkiem a najlepiej na trzech kółkach

   • A stać Cię na to?

  • Kiedy taksówkarz wyczuje alkohol u pasażera, gotów go zawieżć z Hempla na Kołłątaja przez Czechów.

   • Janek Obwarzanek

    Mi się 2 razy zdarzyło wracać z centrum na Raszyńską…raz przez Radzyńską po tak zrozumiałem a dwa Nadbystrzycką i Jana Pawła,bo „oj,sorry,śpiący jestem”

    • Dość często korzystam z taksówek w nocy, nie zdarzyło mi się jeszcze żeby kierowca źle mnie przewiózł, jeśli nie był pewny gdzie jest ulica to zwyczajnie zapytał, nie widzę w tym nic złego

 12. niby pasów kierowca taxi nie musi zapinać ale gdy pasów nie zapina powinien mieć świadomość że poduszki powietrzne wtedy nie działają gdyż tak jest zaprojektowany ten system i uderzenie głową w szybe podczas wypadku jest 100 %. ( w niektórych autach poduszka by się otworzyła ale tylko w tych które posiadają czujnik foteli tzw mate) ten merc tego nie miał.

 13. Zwracam się di wszystkich komentująych to tragiczne zdarzenie, odrobina kultury wymaga uszanować pamięć po zmarłym anie wpisywaś swoje głupie i obraźliwe komentarze. Nie znaliście człowieka ani przyczyny wypadku więc dajcie temu spokój. Pomyślcie co teraz przeżywa rodzina zmarłego. Odrobinę szacunku, to był człowiek i nie ważne czym zawodowo się zajmował.Składam wyrazy wspólczucia całej rodzinie zmarłego.

  Żona taksówkarza

 14. Luki jak nic nie wiesz o działaniu poduszek to się nie wypowiadaj. oglądałem swoja z bliska a nie zapinam pasów. Z bardzo bliska żebyś miał jasność.

 15. wiecie co szkoda wogóle czytać wasze komentarze,byłem świadkiem tego wypadku i czymkolwiek byłby przypiety kierowca to nic by nie pomogło pasy,poduszki powietrzne i inne wynalazki by nie pomogły.Wiecie dlaczego nie żyje????Bo przy drogach na łukach poprostu rosną drzewa i tyle w temacie

  • W związku z drzewami i łukami jest tam też ograniczenie prędkości. Do tego padał deszcz. Wiń drzewo, które „wtargnęło na jezdnię” twoim zdaniem, a nie dostrzegaj pozostałych przyczyn.

  • Przy drogach rosna drzewa, czasem od stuleci. Trzeba je wszystkie wyciąć i wtedy zamiast śladow przeszłosci (historii) zostaniemy złomowiskiem samochodow z calej Europy jeżdżacych szybko po bezdrzewnych pustkowiach. To dopiero postep!

 16. @lens a mnie szkoda czytać to co piszesz. Bo mu faktycznie to drzewo wylazło na drogę i dlatego się zabił. Trzeba się zająć dostosowaniem prędkości do warunków na drodze a nie psioczyć na drzewa na poboczach, drzewa same nie zabijają!

 17. byliście widzieliście a piszecie komentarze …………………

 18. Jasiu Śmietana nie życzę ci nigdy żeby ci takie drzewo nie wylazło na drodze

 19. Oby nie miałbyś takiej sytuacji??????

 20. Może i taksówkarz ma prawo nie zapisać pasów ale pasy są dla jego własnego bezpieczeństwa a nie dla wygody i POWINIEN je zapiąć. Nie chodzi o prawo ale o życie.

  • Taksówkarz z Warszawy

   Zgadza się, pasy są dla bezpieczeństwa. Z tym że, w nocy nigdy nie zapinam pasów jadąc z pasażerem bo po prostu nie chcę ryzykować braku możliwości szybkiej ucieczki w razie napadu. Ale chyba nikt o tym nie pomyślał dlaczego taksówkarze nie zapinają pasów. Już raz uciekałem jak zobaczyłem wyciągany nóż. Jak bym miał wtedy zapięte pasy to podejrzewam że już bym nie żył lub bym ucierpiał na zdrowiu, a tak skończyło się na zabranych kilku złotych z puszki z drobnymi.

 21. I z tego całego pierdole……………nią zgadzam się z Ola pasy są były i będą po to żeby je zapisać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 22. podobno nawet śladów hamowania nie było…
  może zawał :/

 23. Jesteście beznadziejni! O czym wy w ogóle mówicie?! Pasy zapięte czy nie to już nie ma znaczenia! to że był taxówkarzem nie oznacza że był wariatem drogowym! osobiście znałam tego Pana i pracowałąm z nim od lat i był to jeden z niewielu przykładnych kierowców! Może zasłabł tego nik nie bierze od uwagę?! Wyrazy współczucia dla całej rodziny Pana Marka *

 24. Zginął człowiek… nie taksówkarz… człowiek… mąż, ojciec, syn… Ludzie, co się z Wami dzieje????
  🙁

 25. Osoba z mojej rodziny jechała samochodem z naprzeciwka ( z Lublina w kierunku na Nałęczów) w momencie kiedy kierowca Mercedesa uderzył w drzewo, nie było żadnego hamowania ze strony kierowcy, żadnego zwierzęcia wybiegającego na jezdnię ani innego niebezpieczeństwa. Kierowca po prostu zjechał z jezdni na łuku drogi i uderzył w drzewo ( jechał na pewno ponad 80 km/h ), pasy były faktycznie niezapięte. Wyciągnęli Go z auta, ale już nie było czuć pulsu, obrażenia były bardzo poważne, a samochód mocno zgnieciony. Reanimacja nie przynosiła skutku…. Jedyne co pozostało w tej chwili to pomodlić się za duszę tego człowieka i współczuć jego rodzinie, a nie wszczynać dyskusję „co by było gdyby”.

 26. szkoda człowieka ,wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe – dla wszystkich kierowców niech to będzie przestroga …. a co do drzew – one stoją w miejscu , zawsze może być inny samochód ,tir , znak drogowy , pieszy , przepust czy barierka ochronna albo duże obniżenie terenu ….to kierowca prowadzi pojazd ….. a co się już się nie odstanie…wieczny odpoczynek…

 27. Wiecie co… byłem świadkiem tego wypadku. Ten Pan napewno albo zasłabł albo zasnął bo NIE BYŁO ŻADNYCH ŚLADÓW HAMOWANIA ani opcji utraty panowania bo woda czy tył napęd. Na łuku poprostu poszedł prosto … prosto w drzewo. W momencie stłuczki byłem od niego może 40metrów i jak tylko usłyszałem PUSTY HUK odrazu pobiegliśmy tam z kolegą. Pomocy już zaczęli mu udzielać Ci co jechali z naprzeciwka. PASÓW NIE MIAŁ ale nie wypadł z auta. może by pomogły może nie tego już się nikt nie dowie. A czy to był taksówkarz czy nie to ludzie skończcie PIER>>>. bo to mogło spotkać każdego. wielu zapier… na kila zmian żeby mógł godnie żyć. żeby na rachunki było i dla dzieci na „cukierka” szanujmy innych a nie się tu wielu wypowiada że ten taki zły a ten taki zły… Jeśli Ty człowieku poszanujesz innych to i oni Ciebie a jak odrazu lecisz z pretensjami i mordą to nie dziw się że to samo dostajesz… ten naród robi się coraz bardziej dziki… a temu Panu który zginął należy się modlitwa a rodzinie współczucie!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9319zł 0.13%
  • GBP 4.9277zł 0.44%
  • EUR 4.3438zł 0.03%
  • CHF 3.9668zł 0.14%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019
   Jutro premiera nowego pokazu na fontannie multimedialnej. Zobacz zwiastun (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Godzina dla życia – wykład otwarty na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym
   Święto Pieczonego Ziemniaka w Deszkowicach Pierwszych
   Przyjdź na piknik charytatywny, pomóż małej Anielce. Dziewczynka urodziła się z połową serduszka
   120 lat minęło. Strażacy z Nałęczowa będą świętować rocznicę powstania jednostki
   Poznajmy Się: Rodzinny piknik integracyjny na Kryształowym Osiedlu
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.