Ul. Lubartowska: Rowerzysta chciał zdążyć przed jadącym autem. Został potrącony przez dwa pojazdy

To miał być szybki manewr wykonany tuż przed jadącym samochodem. Niestety rowerzysta nie zdążył i potrąciły go dwa auta.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 14:30 na ul. Lubartowskiej w Lublinie, na wysokości Bazaru. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy lubelskiej drogówki wynika, że kierujący jednośladem jechał od strony al. Spółdzielczości Pracy i na przejściu dla pieszych, na wysokości bazaru, usiłował zjechać na chodnik. Wjechał jednak tuż przed jadącego z naprzeciwka citroena, odbił się od auta i uderzył w jadącego, w tym samym kierunku renaulta.

Na miejscu interweniowała policja oraz zespół ratownictwa medycznego. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Przez kilkadziesiąt minut ruch w rejonie zdarzenia odbywał się ze sporymi utrudnieniami.

2016-10-18 16:20:20
(fot. lublin112.pl, nadesłane Dariusz)

Zobacz również

27 komentarzy

 1. Wjechać po przejściu na chodnik. O czym tu mowa? Do pierdla na 3 lata aby przemyślał pirat drogowy na pedałach co robi!!

 2. Kolejny cymbał pedalista twierdzący, że jak siedzi na rowerku to wszystko mu wolno. Nawet wjechać pod samochód. Obyś durniu z rowerka został uznany winnym całego zajścia i musiał pokryć wyrządzone szkody z własnej kieszeni (a remont C3 Picasso na oryginalnych częściach tani nie jest). Może na drugi raz zastanowisz się, mikrocefalu, nad swoim zachowaniem.

  • No koleś właśnie zacznie spłacać nie małą sumkę. To mniej uszkodzone to chyba Safrana , może i stare auto ale widać że zadbana, więc koleś wydrze z niego ze 2-3tys.zł Gorzej z Cytrynką, tutaj koszty mogą dojść do 10-12tys.zł a wiec już mamy ok.15tys.zl. Do tego nie odstawienie roweru na miejsce, a więc złotówki cały czas lecą, i koszt naprawienia roweru. Myślę, że łącznie go to będzie kosztować ok.20tys.zł. No i powinien do tego dostać karę prac społecznych ile hmmmm 200h wystarczy 🙂

 3. Idzie zima… siedźcie w domu rowerzyści

 4. Obowiązkowe OC dla rowerzystów? Teraz będzie targanie tego idioty po sadach zeby zwrócił za naprawe samochodów…

  • Ja mam OC „dla rowerzystów” całe 54zł zapłaciłem za 3 osoby i kota- co też może coś nabroić. Różnica jest tylko taka, że nie ze mną będziesz się sądził o kasę, tylko z obstawionym prawnikami ubezpieczycielem. Karta rowerowa potwierdzająca umiejętności to jest rozwiązanie. Ubezpieczenie nie nauczy rozsądku i myślenia kolego.

 5. Pędził żeby w 20 minut zdążyć… Kwintesencja rowerzysty. On przepisów nie zna to nie musi ich przestrzegać. Niech się kierowcy martwią bo i tak ich wina. O tej porze ruch jest spory w tych rejonach, więc nie wiem co trzeba mieć w mózgu żeby tak z marszu sobie przejechać bez wcześniejszego upewnienia się że na 200% wolne.

 6. Użytkownik darmowego bicykla myśli wyłącznie o tym, by zdążyć zalogować się na następnej bramce w ciągu dwudziestu minut. Jestem za likwidacją „pierwszej dwudziestki” będzie taniej dla nas podatników i bezpieczniej na ulicy.

 7. Nie bardzo wiem z jakiego powodu „ustawodawca” zezwala na poruszanie się po drogach publicznych, osobom które nie posiadają żadnego ubezpieczenia drogowego i znajomości znaków i zasad ruchu drogowego. Tyle w tym temacie.

 8. Przecież nie musi znać przepisów kodeksu drogowego. To i skąd miał wiedzieć.

 9. a rower cały czas jest uznany za wypożyczony i licznik bije, hehe

 10. O ile rowerzysta nie powinien był jechać po przejściu dla pieszych, o tyle nie należy pochopnie ferować wyroków. Na tym skrzyżowaniu jest sygnalizacja świetlna i nie wiadomo, dla którego kierunku było wtedy zielone. Nie chce mi się wierzyć, że rowerzysta mając zielone do jazdy na wprost, pakował się pod koła jadącym z naprzeciwka. No ale to lubelski rower miejski, więc z jego użytkownikami to różnie bywa…
  A na pierwszym zdjęciu w galerii pan fotograf nastawił ostrość nie na te obiekty, co potrzeba.

  • A gdzie tam te światła są? Chyba Ci się wszechwiedzący skrzyżowanie pomyliło…

  • Przecież to jest skrzyżowanie z Solidarności. Tam na wprost jedzie tylko MPK, reszta w Hanki Świętoduskiej (vel Sawickiej). Pewnie pedalista i tak planował swój nierozsądny manewr w ten sposób i wjechał na czerwonym na przejście (na którym dla pieszych wyświetlane było zielone). A Citroen skręcał z Solidarności na zielonym. Albo Citroen jechał w dół Lubartowską na zielonym, było zielone do jazdy w Świętoduską… a pedalista (nie obrażajmy rowerzystów nazywając tego człowieka rowerzystą) postanowił zmienić kierunek ruchu… tertium non datur.

   • Kuba napisał: „skręcał z Solidarności na zielonym”…
    A od kiedy jadąc Al. Solidarności możemy skręcić w Lubartowską???
    Bez znaczenia w lewo czy w prawo…
    Znak C-5 nakazuje jazdę prosto przez skrzyżowanie czyli w Al. Tysiąclecia.

    • Tylko to nie jest C5 mistrzuniu tylko D3 (po stronie targu, bo na południowej jezdni jest zakaz skrętu w lewo rzeczywiście).

     • Jakiego targu?
      Jakie D3 (czyli znak informacyjny „droga jednokierunkowa”)?
      Pytanie było proste:
      Od kiedy jadąc Al. Solidarności możemy skręcać w Lubartowską?
      Jadąc Al. Solidarności mijasz ul. Wodopojną i zbliżając się do Lubartowskiej Musisz jechać tylko na wprost, czyli w Al. Tysiąclecia.
      I informuje o tym znak C5 (nakaz jazdy prosto).
      Różni się od znaku D3 tym, że jest okrągły (okrągły to taki podobny do koła w samochodzie lub kierownicy).
      A może problem ze znajomością Lublina?
      Bo znajomością przepisów już raz się „pochwaliłeś” przy okazji tematu poruszania się pielgrzymki do Wąwolnicy.
      Mistrzuniu 🙂

     • @realny
      Dobra… zapomniałem, że od Lubartowskiej to Tysiąclecia już. Poprawiam się, „skręcał z Tysiąclecia w Lubartowską”.
      Mój błąd.
      Kiedyś całość była Tysiąclecia, to się mniej człowiekowi pierniczyło 🙂

 11. Pewnie jeszcze kierowcom dali mandat za ,,niezachowanie szczególnej ostroznosci” przecież to takie modne żeby budżet reperować mandatami z kierowców, a inni mogą się poruszać jak święte krowy. Kierowca zawsze winny musi dostać mandat wg. taryfikatora i punkty, a rowerowiec czy święty pieszy co najwyżej 50 zł.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online