Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ul. Króla Rogera: Pomylił biegi, wjechał jeepem w blok. Dostał mandat

Do nietypowego zdarzenia doszło dzisiaj rano na lubelskim Czechowie. Samochód terenowy uderzył tam w jeden z bloków.

Zdarzenie miało miejsce w środę po godzinie 9 rano przy ulicy Króla Rogera w Lublinie. Mieszkańcy jednego z bloków usłyszeli huk, jak się po chwili okazało, w budynek uderzył samochód terenowy. O wszystkim powiadomiono służby ratunkowe. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe, straż pożarna i policja.

Na szczęście kierujący jeepem mężczyzna nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. – Jak ustalili policjanci, kierowca najprawdopodobniej pomylił biegi w pojeździe wyposażonym w automatyczną skrzynię biegów. Usiłując zawrócić, przodem uderzył w śmietnik, następnie słupek, później wjechał w krzaki a na końcu uderzył w budynek – wyjaśniał nam Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Na miejsce wezwany został również Nadzór Budowlany aby sprawdzić, czy nie została naruszona konstrukcja budynku. Kierowca został ukarany przez policjantów mandatem w kwocie 200 złotych.

2016-03-30 12:13:18
(fot. Agnieszka, Przemek, Jacek)

29 komentarzy

 1. Kubo jest jeszcze (S)

  • To już zależy od skrzyni.
   P-R-N-D to „program obowiązkowy”
   Potem masz co tam sobie producent zamodził (np. ograniczenia do biegów do zjazdu z ostrej górki na przykład – czyli dajmy na to „3-2-1”).
   Ja mam M/S (czyli tryb sportowy lub ręczny) i +/- załączane z tego poziomu.
   W Volkswagenowskich DSG tryb „ręczny” wygląda tak samo jak u mnie, ale jest przy „D” a nie przy „S”.

 2. W automacie łatwiej pomylić pedały niż biegi. W manualnej skrzyni biegów zdarzyło mi się parę razy zapiąć jedynkę zamiast wstecznego, ale natychmiast przerywałem ruszanie. Przecież to od razu czuć. Jakie trzeba mieć reakcje, żeby demolować okolice? Nawet jak by but utknął, to można jeszcze było się ratować, kluczykiem, zmianą na luz i ręcznym

  • Mam takie pytanie (zanim kolejną bzdurę popełnisz) – jeździłeś kiedykolwiek samochodem z automatyczną skrzynią biegów?
   Jeśli tak, to odpowiesz bez błędu – co trzeba wcisnąć (poza przyciskiem na dźwigni rzecz jasna), żeby z pozycji „P” lub „N” wrzucić „R” lub „D”?
   Już wiesz?
   To teraz odpowiedz mi proszę, jak można w automacie pomylić pedały?

   • Żeby przełączyć z pozycji P na którąkolwiek inną, trzeba wcisnąć hamulec, jednak przy przełączaniu pomiędzy R-N-D już w większości przypadków nie (trochę inaczej jest np. w nowszych BMW z elektroniczną dźwignią, gdzie P włączamy przyciskiem z każdej pozycji). Jeśli nasz „miszczu” mieszał lewarkiem pomiędzy zakresami R-N-D, to nie musiał użyć hamulca, ba, mógł to nawet zrobić z gazem wciśniętym do „dechy”, co zapewne uczynił 😉 Pozdrawiam.

    • Fakt 🙂
     Ale większość ludzi parkuje jednak na „P”, bo odpada konieczność zaciągania ręcznego i robienia czegokolwiek innego (przynajmniej na w miarę płaskim podłożu).

     A co do nowszych BMW – to Jeep jest, to technologia prosta jak konstrukcja cepa- ale fakt, nawet w E70 [czyli dość starym już BMW] jest już tak jak piszesz – „P” jest na przycisku na górze a układ jest R-N-D 🙂

   • Automatami różnymi jeżdżę od ponad 20 lat. Nie wiem, jak można pomylić pedały. Ludzie chyba najczęściej tak się tłumaczą jak demolują otoczenie. Zresztą to troszkę lepiej brzmi, niż jakieś osłupienie i powolne reakcje.

 3. Są na świecie rzeczy które się fizjologom nie snily…

 4. to chyba jakaś nowość, nie wiedziałam, że 2-piętrowy blok to już wieżowiec 😀

 5. Banda Motor Huligani

 6. yyyy a ja tak zapytam, po co tam ta laweta?? :/zeby ktos na tej rzeklbym żadnej szkodzie mogl zarobic??