Ul. Krochmalna: Przejeżdżała przez przejazd dla rowerów. Potrącił ją citroen

W środę wieczorem na ul. Krochmalnej doszło do potrącenia rowerzystki. Kobieta przejeżdżała przez przejazd dla rowerów.

Do zdarzenia doszło w środę przed godziną 20 na ul. Krochmalnej, na wysokości skrzyżowania z ul. Diamentową. Kierujący citroenem, jadąc od strony ul. Wrotkowskiej, podjął manewr skrętu w prawo w ul. Krochmalną i po chwili zderzył się z rowerzystką znajdującą się na przejeździe dla rowerów. Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe i policja.

W wyniku zderzenia rowerzystka doznała obrażeń ciała i została przetransportowana do szpitala. W rejonie wypadku nie było większych utrudnień w ruchu. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Trwa dokładne ustalanie wszystkich okoliczności zdarzenia.

2016-08-17 22:24:06
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

40 komentarzy

 1. Zdrowia życzę

  • Kumacie ? To czytajcie

   Wiecie po co jest ustawa że pierwszeństwo na ścieżce rowerowej ma pieszy ? A no po to , że jeżeli jest wypadek z udziałem auta i roweru , policjanci mają ułatwione zadanie w tym kto jest sprawcą , a kto poszkodowany .

 2. Najwiekszy debilizm- przejazdy dla rowerow, dodam, ze jestem i kierowca i rowerzysta i zawsze przeprowadzam. Ja zatrzymam sie w sekunde, a auto nie.

  • Popieram w 100%

  • To przeprowadzaj przez przejście dla pieszych, a samochód przez skrzyżowanie także przepychasz?

  • Borys (oryginał)

   Rowerzysta na przejeździe dla rowerów ma pierwszeństwo. Czy to takie trudne do ogarnięcia, że trzeba go przepuścić? Jak się nie podoba, to pisać do szanownego parlamentu o zmiany w przepisach, a nie bić pianę jacy to rowerzyści niedobrzy bo korzystają z prawa do pierwszeństwa przejazdu…

   • Mądry człowiek sam dba o własną d.pę, a rzadko który pedalista jest na tyle mądry, by zwolnic przed przejazdem, rozejrzeć się czy tez wręcz zejść z roweru i go przeprowadzić.
    Satysfakcja z epitafium na nagrobku „tu leży ten co miał pierwszeństwo” bezcenna.

    • Borys (oryginał)

     Kierowca, który potrącił rowerzystę nie zadbał o własną d..ę. Będzie teraz ciągany po sądach, zapłaci grzywnę a może nawet pójdzie siedzieć. Nie mówiąc już o traumie jeśli ktoś z jego powodu straciłby życie. Tylko dlatego że nie przestrzegał przepisów prawa.

     • Jasiek z nad Kaśki

      Borysie, Ty „aluzju nje ponjał” – co z tego, że przedstawicielka płci pięknej, ale „inaczej myślącej”, miała pierwszeństwo, jak nie zadbała o to, żeby z bezpiecznie z tego pierwszeństwa skorzystać.
      Efekt – Szpital.
      I na tyle dobrze, że nie cmentarz.

   • Ale czy ktokolwiek mówi to że nie miała pierwszeństwa? Tak ciężko przeczytać ze zrozumieniem? Tylko zrozum że pedaliści są szybko poruszającą się plamą trudną do dostrzeżenia i wpadają ze znaczną prędkością na przejazdy, nie zachowując zdrowego rozsądku, pędząc na oślep mając pierwszeństwo i zerowa ochronę tego co mają lub nie w głowie.

    • Miała pierwszeństwo? Więc miała prawo wjechać nie zwalniając – dura lex, sed lex – to na kierowcy spoczywa obowiązek zachowania szczególnej ostrożności i ustąpienia pierwszeństwa rowerzystom. Idąc tokiem Twojego rozumowania, kierowcy zestawów ciężarowych (czy jak wolisz „TIR-ów”) powinni mieć przyzwolenie na taranowanie osobówek, bo przecież ciężarówki „są większe i trudniej się im zatrzymać”, a kierowcy aut osobowych „pędzą na oślep” i nie zatrzymują się mając pierwszeństwo, a najlepiej, gdyby wysiadali z samochodów na skrzyżowaniach, by upewnić się, że nie nadciąga jakiś większy pojazd z niefrasobliwym szoferem za kierownicą…

     • Idąc twoim tokiem rozumowania, fajne plamy będą z rowerzystów jak przeskoczymy o jedno ogniwo i będą to zestawy ciężarowe 🙂

     • @Janusz Widzę, że nie zrozumiałeś, ale nie jest to obowiązkowe… Warto, żeby rozumiały to osoby posiadające uprawnienia do kierowania pojazdami. To jest tak samo jak ze stosunkiem do pieszych – wszyscy wrzeszczą, że „nie powinni łazić jak święte krowy” – zauważ, że wśród pieszych są osoby starsze, niepełnosprawne, niewidome i na przejściu należy im się bezwzględne pierwszeństwo, bo to na kierowcy spoczywa OBOWIĄZEK dbania o ich bezpieczeństwo – jeśli „kierowcy” mają z tym problem, to powinni być natychmiast i dożywotnio pozbawiani uprawnień, bo nie dojrzali mentalnie do prowadzenia pojazdów mechanicznych…

     • @Stefan
      A dlaczego piesi nie mogą przebiegać po przejściu dla pieszych?
      Oraz dlaczego rowerzyści mogą przejeżdżać tylko po przejeździe rowerowym, a po zwykłym przejściu dla pieszych nie? W zasadzie różnica jest tylko w oznakowaniu i nazwie. I dlaczego piesi nie mogą przebiegać po przejściach dla pieszych w tym miejscach, gdzie jest również przejazd dla rowerów?

      I odpowiedź, że tak stanowi prawo mnie nie satysfakcjonuje, ponieważ prawo można zmienić jeśli ułatwiło by to życie.

     • Stefan jesteś równie „mądry” jak moje kury. Pieszy czy rowerzysta ma pierwszeństwo będąc na przejściu czy przejeździe dla rowerów, ale nie ma prawa tego pierwszeństwa wymuszać. Różnicy na pewno nie zrozumiesz, więc zapytaj taty w czym rzecz.

     • @Kamil Nie mogą, bo zabrania tego art. 14 Ustawy PoRD, ale co do drogi dla rowerów i przejścia dla pieszych, się mylisz – różnią się nie tylko nazwą i oznakowaniem, ale też umiejscowieniem – DDR nie musi występować razem z przejściem dla pieszych, a wręcz przeciwnie,obecnie się je od owych przejść separuje. Skrzyżowanie jezdni z drogą dla rowerów jest normalnym skrzyżowaniem dwóch dróg, gdzie zasady ruchu są jasno określone przepisami – nieprawdą jest, że „rower ma zawsze pierwszeństwo”, często skrzyżowania są sterowane sygnalizacją świetlną, i żeby było śmieszniej, to właśnie na takich skrzyżowaniach dochodzi do najczęstszych kolizji z samochodów rowerami, bo rowerzysta ma sygnał zielony, więc jedzie odważnie, a kierowca skręcający na „zielonej strzałce” rzadko się zatrzymuje (choć ma taki obowiązek). Co do zmiany prawa „żeby ułatwiło życie”, to chyba nie będziemy dyskutować, bo każdy by coś chętnie zmienił – jeden chciałby zniesienia ograniczeń prędkości, a drugi obowiązku podatkowego – więc póki się owo prawo nie zmieni, to warto się do niego stosować, jakkolwiek byśmy nienawidzili tych „wstrętnych rowerzystów”…

     • @gość Powinieneś pewnie zostać przy hodowli tych swoich kur, bo może przynajmniej w tym temacie masz jakieś pojęcie. Dowiedz się czym jest według PoRD pojęcie „wymuszenia pierwszeństwa”. Przepisy są jasne – w przypadku skrzyżowań z drogą dla rowerów reguluje je art. 27. 1. PoRD – wystarczy się do nich stosować, ale co mogą o tym wiedzieć „specjaliści od macania kur”…

   • Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerowi znajdującemu się na przejeździe oraz na niego wjeżdżającemu.

    • Może napiszesz też do czego zobowiązany jest rowerzysta zbliżający się do przejazdu dla rowerów?

   • w tym miejscu nie powinno być takiej swobody:(
    jest po prostu zła organizacja
    wychodząc z łuku musisz „widzieć z tyłu i przodu” i jeszcze jedno przejście z przejazdem:(

  • Pamiętam jak zaproszony do TV studia policjant Kąkolewski się podniecał , uświadamiając rowerzystów że weszła ustawa dająca pierwszeństwo dla rowerzystów przejeżdżania przez ulicę po tz. ścieżce rowerowej . Ależ była euforia wśród rowerzystów . Ciekawi mnie ilu teraz pomści tą ustawę , leżąc z urazami w szpitalnych salach , bądż też jeżdżąc na wózkach inwalidzkich . To nie Holandia i długo , długo nie będzie . Rozsądny rowerzysta w d… ma podnietę Konkolewskiego i pomyśli dwa razy zanim przejedzie , bądż przeprowadzi rower przez ulicę .

 3. AA czytaj ze zrozumieniem, a najlepiej nie pisz nic

  • Znaczy się przepychasz auto przez skrzyżowania… bo tak bezpieczniej?
   Przejazd dla rowerzystów jest po to, by nim przejeżdżać. Chodzić po nim nie wolno!

   • Kuba , zgadza sie ze przejazd dla rowerów jest poto zeby po nim przejechac , ale nie odrazu !!! Tak jak pieszy trzeba podjechac i sie rozejrzec czy nic nie jedzie i dopiero przejechac . Bo ka jezdzac autobusem nie zatrzymam odrazu 12 ton ! a rower i owszem zatrzymasz odrazu . Czy tak ciezko pomyslec ?

    • Jednym zdaniem: jadąc samochodem po drodze z pierwszeństwem zatrzymujesz się przed KAŻDYM skrzyżowaniem. Prawda?

     • Zachowuję szczególną uwagę i zwalniam na tyle by ktoś kto popełnił błąd nie doprowadził do wypadku/kolizji. Im wcześnie zrozumieją to cykliści tym mniej będzie kalek i napisów na nagrobkach „tu leży ten co miał pierwszeństwo”.

    • Borys (oryginał)

     Drogi Edku jadąc autobusem drogą z pierwszeństwem też „nie od razu” przejeżdżasz przez skrzyżowanie? Po to jest przejazd dla rowerów aby rowerzysta mógł płynnie, bez zatrzymywania się i zgodnie z przepisami po nim przejechać. To nie Rosja, gdzie wyznacznikiem tego kto w danym miejscu ma pierwszeństwo są gabaryty pojazdu!

     • Niestety w Polsce ta mentalność rodem z Rosji jest mocno zakorzeniona. Spotkać kulturalnego kierowcę samochodu jest ciężko. Nie bronię oczywiście wszystkich rowerzystów. Wśród wszystkich grup znajdą się zawsze jacyś idioci. Mimo wszystko brak jest elementarnych zasad kultury wobec pieszych, rowerzystów, czy motocyklistów w naszym kraju. Potrzeba pokoleń, żeby dorównać w tej materii do zachodnich demokracji. Przecież im więcej rowerzystów, tym mniej aut w korku. Tak trudno to zrozumieć?

   • Tylko po co buduje się tyle ścieżek rowerowych skoro pedaliści i tak jeżdżą obok jezdnią? Codziennie takich widuje na Jana Pawła czy Filaretów…

    • To druga strona medalu. A z drugiej strony tyle się mówi o kontrolach trzeźwości, a też jeżdżą na bani.

 4. dla rowerzystów i pieszych same przywileje a brak obowiązków ( oświetlenie i widzialność to podstawa bezpieczeństwa)

 5. I to są właśnie konsekwencje chorych regulacji prawnych że pieszy i rowerzysta maja zawsze pierszeństwo.

 6. dlaczego rowerzyści mogą jeździć drogą skoro nie znają przepisów ruchu drogowego, nie mają zabezpieczeń typu ochraniacze i kask, nie mają oświetlenia żeby było ich widać ??
  Czy przypadkiem rowerzysta nie musi zachować szczególnej ostrożności na przejeździe ? czy prawo/obowiązek dotyczy tylko kierowców ?

  • Dodam jeszcze że ich tez obowiązuje prawo ograniczonego zaufania za ktore można zaliczyć mandat.

  • Dlaczego codziennie czytamy o dziesiątkach wypadków z udziałem kierowców samochodów, którzy nieraz są pijani, albo lekceważą po prostu przepisy prawa? Czyżby nie znali tych przepisów? A może po prostu powinni się skupić na sobie, zmienić mentalność, zacząć szanować innych na drodze i skupić uwagę NA TYM CO SAMI ROBIĄ? Wtedy łatwiej się skupić i będzie mniej tragedii na drodze. Najgorsi kierowcy w Europie, ale do pouczania innych zawsze pierwsi…

 7. Sto dwunasty niedorzecznik prasowy

  Czytając komentarze dostrzegam, że nie wszyscy rozumieją, że posiadać pierwszeństwo przejścia, czy przejazdu nie jest równe z zadaniem o to, żeby rozważnie i bezpiecznie z tego przywileju korzystać.
  Stąd się biorą tacy, którzy w kapturze, ze słuchawkami na uszach i telefonem w garści prą przez przejście nie oglądając się na nic – bo im „sie należy”.
  Zapominając, że lądowanie w Szpitalu, czy na cmentarzu też im sie należy.

 8. „(…)tacy, którzy w kapturze, ze słuchawkami na uszach i telefonem w garści(…)”
  Tacy zwykle nie mają pojęcia kto gdzie ma pierwszeństwo, ba – nie mają pojęcia, że jakiekolwiek reguły istnieją. Zestawianie półgłówków na rowerach w jednym szeregu z rowerzystami (którzy często są również kierowcami) jest podobne do nazywania pijanych idiotów za kierownicami aut kierowcami…

  • Piesi i rowerzyści którzy są również kierowcami nie ulegają wypadkom na przejściach i przejazdach rowerowych.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7466zł 0.38%
  • GBP 5.1104zł 0.3%
  • EUR 4.548zł 0.16%
  • CHF 4.2219zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL