Ul. Krężnicka: Jeździli samochodami po boisku i zniszczyli murawę. Straty oszacowano na 8 tys. złotych

Kryminalni z Lublina zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy zniszczyli murawę na boisku przy ul. Krężnickiej. 18 i 20-latek jeździli samochodami po boisku, ponieważ chcieli sobie skrócić drogę na parking.

Do zniszczenia murawy na boisku doszło w minioną sobotę. Dwaj mężczyźni poruszający się autami marki BMW i Opel wjechali na teren boiska KS Madjan-Marina Zemborzyce przy ul. Krężnickiej 6.

– W wyniku tego zniszczyli trawiastą murawę na obiekcie sportowym. O zdarzeniu dyżurnego powiadomił prezes klubu, który wartość strat oszacował na 8 tys. zł – informuje st.sierż. Kamil Karbowniczek z KWP Lublin.

Kryminalni z VII Komisariatu Policji ustalili i zatrzymali sprawców zniszczenia murawy. Okazali się nm dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 18 i 20 lat. Wczoraj mężczyźni zostali przesłuchani i przyznali się, że jeździli po murawie boiska. Swoje zachowanie tłumaczyli tym, że chcieli sobie skrócić drogę na parking.

– 18-latek poddał się dobrowolnie karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, dozorowi kuratora oraz obowiązkowi naprawienia szkody w całości. Drugi sprawca 20-latek przyznał się, że jeździł po boisku, ale jak twierdzi nie zniszczył murawy. Teraz za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed Sądem – wyjaśnia – dodaje st.sierż. Kamil Karbowniczek.

2016-10-25 16:12:54
(fot. pixabay.com)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. Ale wypasione foto, jak nie chciało się nikomu pojechać i zrobić zdjęcie boiska to mógł autor zrobić screenshoota z google maps.

 2. Na tym boisku to nogi mozna połamać,
  A stwierdzenie boisko to za duze slowo 🙂

 3. Chcieli skrócić sobie drogę na parking i dlatego pałowali po murawie boiska w kółko rozjeżdżając całe boisko? Śmiech na sali. Po 100 tyś. zł. grzywny dla każdego i niech spłacają do końca życia.

 4. „Drugi sprawca 20-latek przyznał się, że jeździł po boisku, ale jak twierdzi nie zniszczył murawy.” – zapewne jeździł po śladach robionych przez tego 18-latka. Niech się tej wersji trzyma w sądzie.

  • Oplem bączków nie nakręcisz; nawet na ” trawiastej murawie „. Co innego na piaszczystej trawie lub asfaltowej murawie.

 5. karać takich osłów finansowo ! porządnie

 6. LUB, wszystko jasne.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7303zł -0.3%
  • GBP 5.1069zł 0.34%
  • EUR 4.5237zł -0.23%
  • CHF 4.1974zł -0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL