Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Ul. Krężnicka: Jeździli samochodami po boisku i zniszczyli murawę. Straty oszacowano na 8 tys. złotych

Kryminalni z Lublina zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy zniszczyli murawę na boisku przy ul. Krężnickiej. 18 i 20-latek jeździli samochodami po boisku, ponieważ chcieli sobie skrócić drogę na parking.

Do zniszczenia murawy na boisku doszło w minioną sobotę. Dwaj mężczyźni poruszający się autami marki BMW i Opel wjechali na teren boiska KS Madjan-Marina Zemborzyce przy ul. Krężnickiej 6.

– W wyniku tego zniszczyli trawiastą murawę na obiekcie sportowym. O zdarzeniu dyżurnego powiadomił prezes klubu, który wartość strat oszacował na 8 tys. zł – informuje st.sierż. Kamil Karbowniczek z KWP Lublin.

Kryminalni z VII Komisariatu Policji ustalili i zatrzymali sprawców zniszczenia murawy. Okazali się nm dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 18 i 20 lat. Wczoraj mężczyźni zostali przesłuchani i przyznali się, że jeździli po murawie boiska. Swoje zachowanie tłumaczyli tym, że chcieli sobie skrócić drogę na parking.

– 18-latek poddał się dobrowolnie karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, dozorowi kuratora oraz obowiązkowi naprawienia szkody w całości. Drugi sprawca 20-latek przyznał się, że jeździł po boisku, ale jak twierdzi nie zniszczył murawy. Teraz za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed Sądem – wyjaśnia – dodaje st.sierż. Kamil Karbowniczek.

2016-10-25 16:12:54
(fot. pixabay.com)

8 komentarzy

  1. Ale wypasione foto, jak nie chciało się nikomu pojechać i zrobić zdjęcie boiska to mógł autor zrobić screenshoota z google maps.

  2. Na tym boisku to nogi mozna połamać,
    A stwierdzenie boisko to za duze slowo 🙂

  3. Chcieli skrócić sobie drogę na parking i dlatego pałowali po murawie boiska w kółko rozjeżdżając całe boisko? Śmiech na sali. Po 100 tyś. zł. grzywny dla każdego i niech spłacają do końca życia.

  4. „Drugi sprawca 20-latek przyznał się, że jeździł po boisku, ale jak twierdzi nie zniszczył murawy.” – zapewne jeździł po śladach robionych przez tego 18-latka. Niech się tej wersji trzyma w sądzie.

    • Oplem bączków nie nakręcisz; nawet na ” trawiastej murawie „. Co innego na piaszczystej trawie lub asfaltowej murawie.

  5. karać takich osłów finansowo ! porządnie

  6. LUB, wszystko jasne.

Z kraju

Sport