690 680 960

Ul. Krańcowa: Schodziła z przejścia, potrącił ją ford. Kobieta jest w ciężkim stanie

Dzisiaj przed południem na ul. Krańcowej samochód osobowy potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę. Zablokowany jest jeden pas jezdni.

Do wypadku doszło w niedzielę o godzinie 10 na ulicy Krańcowej w Lublinie. Na skrzyżowaniu z ulicą Pogodną, samochód osobowy potrącił kobietę. Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe i policja.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy lubelskiej drogówki wynika, że kierujący fordem mężczyzna, wyjeżdżał z ulicy Pogodnej i skręcał w prawo, w ul. Krańcową. Nie zauważył jednak przechodzącej w prawidłowy sposób pieszej, która zbliżała się już do końca przejścia.

Potrącona w niefortunny sposób upadła na jezdnię i w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala. Jak nas poinformowano, jej stan jest poważny. Kierowca forda był trzeźwy.

W miejscu wypadku pracują policjanci. Zablokowany jest prawy pas ul. Krańcowej w kierunku Drogi Męczenników Majdanka.

(fot. lublin112)
2016-02-07 11:27:01

reklama

21 komentarzy

 1. Domniemajło osobliwy

  Jak niewyobrażalnie wielkim (choć trzeźwym) gamoniem trzeba być, żeby nie widzieć człowieka na przejściu.
  Jestem kierowcą od ponad 45 lat, ale tego nie potrafię pojąć.

  • Też kiedyś sobie nie wyobrażałem, dopóki w takiej samej sytuacji oślepiło mnie słońce a pieszy „schował” się za słupkiem mojej szyby. Mocno się zdziwiłem skąd się wziął przed maską jak przed chwilą go nie było. Na szczęście jeszcze zdążyłem zachamować

   • Zgadza sie… słońce dużo ma do powiedzenia w takich przypadkach… często mokra nawierzchnia + słońce daje efekt olśnienia i praktycznie całkowicie oślepia kierowce…. a widać na zdjęciach mimo, że sucha nawierzchnia, słońce padało pod dość małym kątem wprost na kierowcę… więc mogło oślepić, niestety praw fizyki się nie da ominąć…

  • Uwierz, można, także byłem mocno zdziwiony jak pieszy może zakamuflować się za słupkiem na trzypasmowej jezdni – także skręcałem w prawo i dostrzegłem dziewczynę schodzącą już z przejścia na ostatnim do pokonania pasie. Na szczęście prędkość niewielka, to i był czas na hamowanie. Takie przypadki zdarzają się niezmiernie rzadko, ale jednak się zdarzają. Podejrzewam, że w tym przypadku gdyby piesza nie uderzyła niefortunnie głową o asfalt, to skończyłoby się tylko na zadrapaniach – podwójny pech… pozdrawiam

  • To sie mozesz kiedys zdziwic

  • skoro jesteś kierowcą ponad 45 lat + 18 lat (trzeba było onegdaj tyle mieć aby uzyskać PJ), to daje nam 63 i więcej lat. Proponowałbym uzupełnienie wiedzy na temat tzw. „martwego pola”, ewentualnie może jakieś specjalistyczne badania ? 😉

  • bo to była próba zabójstwa, ponieważ są światła, znaki, również pasy, a mimo dokonano próby pozbawienia życia ludzkiego

 2. czyli czyjas matka. zona. kochanka po kosciele nie wroci /oby nie/do domu

  • Czyli, „siostry’ i „bracia” w Chrystusie! Módlmy się o szczęśliwe poskładania „puzzli”, i o łaskę Wysokiego Sądu dla ślepawego miszcza kierownicy.

 3. Kary widać nie skutkują a kierowcy w tego typu zdarzeniach są bezkarni. Jeśli dojdzie do ukarania kierowcy w sadzie otrzyma śmieszna grzywnę i ewentualnie coś w zawiasach a szkody w zdrowiu i życiu mogą poszkodowanego zostać na całe lata. Potrącenie pieszego schodzacego z przejścia powinno być karane 2 lata więzienia potrącenie dziecka 3 lata więzienia. Nie ustąpienia lub spowodowanie zagrożenia dla pieszego w trakcie przechodzenia przez oznakowane przejście postępowanie kierowcy powinno być zakończone w sadzie a nie jak jest teraz postępowaniem mandatowym oraz pokrycie wszelkich kosztów związanych z leczeniem i rehabilitacja z własnej kieszeni. Jazda pod wpływem alkoholu 3 lata bezwzględnego pozbawienia wolności oraz konfiskata narzędzia przestępstwa którym się ów pijak poruszał. może wtedy zacznie to oddzialowywac na wyobraźnię kiwrowcow.

  • W pełni popieram obiema rękami

  • Nie rozpędzaj się zbytnio z tym pokrywaniem kosztów – w tym celu kierowcy płacą obowiązkową i często niemałą składkę OC. Z pijakami to już inna sprawa…

  • pieszy/kierowca

   To samo dla pijanych pieszych, dzieci ganiających bez opieki, babć „włażących” na czerwonym i poza przejściem oraz śpieszących się dokądkolwiek wpadających biegiem na przejściu w dodatku z kapturem na głowie i słuchawkami na uszach.

  • co do pijaków to się zgadzam! ale jeśli chodzi o pieszych to nie do końca… Piesi w Polsce chodzą jak święte krowy, na czerwonym, albo nie zwracają uwagi czy cokolwiek jedzie i wchodzą na ulice bo im się należy! niestety starcie pieszego z samochodem często ma tragiczny finał a pieszy ma taki sam obowiązek jak kierujący zachować ostrożność przy przechodzeniu przez przejście!

 4. Oboje na zielonym. Kierujący od pogodnej a piesza na przejściu. Prędkość mała bo ruszał od Pogodnej. A do tego słońce w szybę i wypadek gotowy. Szkoda mi i jego i jej. On bez szans w sądzie a ona na wyleczenie. POLSKIE PRAWO.

  • Oboje na zielonym? Doucz się przepisów. Zielone miał do jazdy na wprost a nie do skrętu w prawo. Tak jak zielona strzałka upoważnia do skrętu pod warunkiem ustąpienia pierwszeństwa przejazdu pozostałym uczestnikom. 18 matołów popiera. Nadzieja ,że nie mają uprawnień i dostępu do samochodu.

   • hahaha:) mama nadzieje ze ty nie masz prawa jazdy.. bo rece opadaja … wyobraż sobie ze na tych krzyzowkach byla taka sytuacja ze najpierw zapalalo sie zielone dla aut a dopiero pozniej dla pieszych, teraz na szczescie to poprawili… ale co tobie tumaczyc..mozg ma kazdy rozum-nie:)

    • Co ma piernik do wiatraka kolejność zapalania się zielonego światła? Miał obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszemu schodzącemu z przejścia. W przypadku ruchu kierowanego światłami, również kiedy pieszemu w połowie oznakowanego przejścia, zapaliło się czerwone. Wracaj do odrabiania lekcji. Twoja teoria nie trzyma się kupy. Swoją drogą zapraszam na skrzyżowanie ul Wojtasa i Choiny. Dokładniej skręt w prawo w Choiny z Wojtasa i zaobserwowanie cyklu świateł. Osobny pas do skrętu z osobnym. niezależnym sygnalizatorem posiadającym dodatkowo ‚zieloną strzałkę” Zielone światło do skrętu dla samochodów nie oznacza czerwonego dla rowerzystów i pieszych przecinających ul. Choiny.

     • „Oboje na zielonym? Doucz się przepisów. „- to twoj tekst. w skrocie odpowiem: tak, oboje na zielonym. i do nauki to ty sie wez:)

  • pieszy/kierowca

   Zielone nie zawsze znaczy bezkolizyjne – w tym wypadku masz zielone warunkowe właśnie tak jak strzałka żebyś wziął pod uwagę że tam jest jeszcze jakis mozliwy uczestnik ruchu.

 5. Jesteśmy ludźmi każdemu się to może zdarzyć . Nie ma co płakać nad tym mlekiem. Ta piesza tez może w niedalekiej przyszłości podróżować autem i to samo zrobić. Po prostu wypadek nieszczęście. Każdy jest kowalem swojego losu czy to pieszy czy kierowca czy rowerzysta każdy z nich powinien mieć oczy szeroko otwarte i włączone mocno myślenie. Bo przecież nie mieszkamy na pustyni sami z rodziną w oazie.

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas