Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Ul. Garbarska: Terroryści zaatakowali zakłady energetyczne. Ćwiczenia dowódczo-sztabowe „Amper 2014”

W środę terroryści zaatakowali zakłady energetyczne przy ul. Garbarskiej. Wzięli zakładników i zabarykadowali się w budynku. Po zajęciu obiektu przejęli kierowanie siecią. Miastu groził paraliż w dostawach energii.

Tak wyglądał początek ataku terrorystycznego w środę na budynek zakładu energetycznego przy ul. Garbarskiej w Lublinie. Uzbrojeni przestępcy wjechali firmowym samochodem na teren spółki. Terroryści ubrani byli w uniformy robocze z oznaczeniami zakładu energetycznego. Napastnicy po chwili wzięli kilku pracowników firmy za zakładników.

Po wejściu do budynku grupa terrorystów rozdzieliła się. Kilku mężczyzn zatrzymało siłą dyrektorów oddziału. Wykorzystując ich przejęli  kierowanie siecią energetyczną na terenie Lublina. Informację o zdarzeniu otrzymały natychmiast służby. Pierwsi ma miejsce przybyli policjanci z KMP w Lublinie, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu policyjnych negocjatorów i antyterrorystów.

Policjanci czekali na dogodny moment, aby odbić zakładników i przywrócić dostawy energii elektrycznej.

-Celem działań pod kryptonimem ”Amper 2014” było usprawnienie praktycznych umiejętności związanych z rozwiązywaniem sytuacji kryzysowej, jaką jest atak terrorystyczny. Policjanci doskonalili umiejętności prowadzenia negocjacji i wykorzystania jednostek specjalnych policji. To także doskonała okazja do wymiany doświadczeń między uczestnikami działań – informuje st. sierż. Kamil Gołębiowski z KWP Lublin.

Ćwiczenia odbył się według założonego planu. Terroryści zostali zatrzymani i obezwładnieni, a zakładnicy uwolnieni. Przywrócono również dostawy energii elektrycznej. Całość przedsięwzięcia prowadzona była pod bacznym okiem obserwatorów z KWP w Lublinie.

W ćwiczeniach brali udział policyjni negocjatorzy, psycholodzy, antyterroryści, a także pracownicy PGE Lublin.

2014-12-18 09:44:12
(fot. lublin112.pl)

Autor: redakcja

Jeden komentarz

  1. image 5 – ratol… szacun