Ul. Diamentowa: Wymusił pierwszeństwo, doprowadził do zderzenia z motocyklem. Trzy osoby trafiły do szpitala

W piątek przed południem na ul. Diamentowej doszło do zderzenia motocykla z autem osobowym. Trzy osoby trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 11 na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z ul. Samsonowicza. Kierujący autem marki Daewoo Tico wyjeżdżając z ul. Samsonowicza nie udzielił pierwszeństwa przejazdu motocyklowi poruszającemu się ul. Diamentową w kierunku ul. Zemborzyckiej. Na skrzyżowaniu doszło do bocznego zderzenia obu pojazdów.

 


 

Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe, straż pożarna i policja. W wyniku wypadku trzy osoby odniosły obrażenia ciała, dwie podróżujące daewoo i motocyklista. Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala.

W rejonie zdarzenia występują spore utrudnienia w ruchu. Policjanci przepuszczają auta wahadłowo. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności wypadku.

2016-05-27 12:09:56
(fot. lublin112.pl, nadesłane Kamil, Kinio)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. Na motocyklu nic nie widać a w Tico aż dach się wgiął…

 2. W innych cywilizowanych krajach Tico nie dostało zgody tzw. homologacji na poruszanie się po drogach publicznych. W Polsce dostało tymczasowe pozwolenie o którym już nikt nie pamięta. Jest to karoseria pospawana z żyletek w dodatku koła ma od taczki. Idealnie nadaje się na dojazd w pole truskawkowe lub wywóz liści do kontenera na odpady zielone.

  • Nie dostał ze względu na pochodzenie niż za poziom bezpieczeństwa (tak jak obecnie blokuje się dostęp do rynku dla chińskich producentów). Wystarczy spojrzeć na crash testy szanowanej w naszym kraju konkurencji z początku lat 90-tych np: Fiat Cinquecento czy nowoczesne Renault Twingo miały wielki problem ze sztywnością nadwozia. Poniżej zamieszczam dowód na to:

   https://www.youtube.com/watch?v=UoaI-NuGBN4

 3. ” Na skrzyżowaniu doszło do bocznego zderzenia obu pojazdów.” Obydwa bokiem się zderzyły? niezle

 4. Kolejny doswiadczony kierowca zawinil.

 5. Po 60 roku życia co roku na badania, w USA kończysz 65 lat to co 2 lata badania musisz robić, a my jak zwykle 50 lat za murzynami, ile jeszcze musi być wypadków żeby prawo zmienili

  • Może i masz rację, ale co ten komentarz ma do tego wypadku, który kierowca miał ponad 60 lat, samochodu czy motocykla?

 6. Miał szczęście, że drzwi Tico nie zamieniły się w żyletkę.

 7. a co gdyby motocyklista zawinił? Ma ponosić odpowiedzialność za to, że ktoś jeździ autem za tysiąc złotych, mającym 0 gwiazdek w testach, poza tym jest w 30% zgniłym i nie nadającym* się do jazdy po ulicy…?

  *no tak przecież ktoś mu podbił przegląd, więc się nadaje

 8. Ciężkie życie mają motocykliści z kierowcami samochodów. Po takim zajściu kierowca auta powinien zdawać egzamin praktyczny z jazdy albo przez miesiąc zrobić 1000 km. skuterem po mieście, to niejednego nauczyłoby kultury za kierownicą.

 9. Auto vs motocykl, wynik: motocykl cały, auto złamane. Tico …

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8144zł -0.17%
  • GBP 5.2411zł 0.03%
  • EUR 4.533zł -0.18%
  • CHF 4.1222zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja