Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ul. Chmielna: Suchy lód w umywalce w Klinice Okulistyki. Interweniowały trzy zastępy strażaków

W piątek wieczorem w Klinice Okulistyki przy ul. Chmielnej interweniowały trzy zastępy strażaków. W umywalce w jednej z toalet ktoś pozostawił suchy lód.

Do zdarzenia doszło po godzinie 19 przy ul. Chmielnej. W toalecie na parterze Kliniki Okulistyki ktoś wysypał do umywalki sporą ilość suchego lodu. Inna osoba, która przyszła skorzystać z toalety odkręciła kurek z wodą i w tym momencie zawartość umywalki zaczęła intensywnie reagować na wodę. Wlewana ciecz przyśpieszyła proces sublimacji suchego lodu. Dookoła urządzeń sanitarnych zaczęła pojawiać się „mgła”.

Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej, w tym pluton chemiczny. Strażacy szybko zidentyfikowali substancję i zaczęli ją polewać wodą aby przyśpieszyć proces sublimacji. Jednocześnie dokonali pomiarów stężenia dwutlenku węgla w pomieszczeniu i przewietrzyli je.

Duże stężenie CO2 w zamkniętym pomieszczeniu mogło być szkodliwe dla zdrowia lub życia.

Suchy lód, który znalazł się w sanitariacie prawdopodobnie został wcześniej użyty do celów chłodniczych. Nieroztropne wrzucenie go do zlewu sprawiło, że po polaniu wodą w pomieszczeniu pojawiła się tzw. „zimna mgła”.

Działania strażaków trwały około godziny, do momentu aż lód całkowicie zniknął z umywalki.

Ul. Chmielna: Suchy lód w umywalce w Klinice Okulistyki. Interweniowały trzy zastępy strażaków
Ul. Chmielna: Suchy lód w umywalce w Klinice Okulistyki. Interweniowały trzy zastępy strażaków
Ul. Chmielna: Suchy lód w umywalce w Klinice Okulistyki. Interweniowały trzy zastępy strażaków
Ul. Chmielna: Suchy lód w umywalce w Klinice Okulistyki. Interweniowały trzy zastępy strażaków

2014-11-14 20:36:18
(fot. lublin112.pl)

6 komentarzy

  1. skąd to zdziwienie? pewnie znajomy poprosił szefa kliniki, aby ulokował u siebie swoje dziecko, powiedział słuchaj Dionizy załątw coś dla Romeczka czy tam Gucia posadę, to dobry chłopczak, miał 3 m-ce stażu w biblotece przyzakładowej. No skąd taki „fachowiec” może wiedzieć co zrobić z suchy lodem? Pogłówkował i wydedukowal lód sam się rozpuści w zlewie… dobrze, że go nie chrupał… taki sam poziom jest wszędzie sami „fachofffcy”

  2. Teraz już wiem czemu w ciągu ulicy Czechowskiej rok w rok zapychała się cała kanalizacja ściekowa i wypieprzało wszystko moim przykanalikiem aż go rozsadziło – aż mnie ręce swędzą żeby dorwać tego wieśniaka który wrzuca w kibel wszystko co nagle przestaje mu być potrzebne bo go tak rodzice od małego na wsi nauczyli… skąd się w Lublinie tyle prymitywów i wieśniaków nabrało… ? Ludzie montujcie zasuwy przeciwzalewowe bo przez prymitywa jednego z drugim gówna was pozlewają

  3. Panie x, chyba Pan nie wie gdzie sie wyrzuca na wsiach odpadki, na pewno nie w panski „kibel”. Wielki pan z miasta wyrzuca wiecej odpadkow w „kible” niz wiesniacy w Pana rozumieniu. Pozdrawiam 🙂

  4. prawie dobrze poinformowany

    Tu po polaniu wodą w pomieszczeniu pojawiła się tzw. „zimna mgła”, a w Smoleńsku we mgle pojawił się zimny Lech.

  5. Przepraszam za pózną porę, ale tak wyszło. Miałem nie pisać , ale czytać tych bredni się nie daje. co to niektórzy wypisują,. Sami fachowcy, jak ktoś słusznie zauważył. Po pierwsze suchy lód się nie rozpuszcza . tylko ulatnia i gazuje, szkoła średnia na poziomie średnim się kłania, po drugie, jeżeli komuś wywala kanalizacja, to na pewno nie z powodu spuszczenia suchego lodu, tylko po prostu w niego narobił, ąż mu w rurach stanęło. kompletne odwrócenie uwagi, od tego, co istotne. To jest naprawdę świetna klinika, mówię jako jej pacjent. Podejmują się tu zabiegów, gdzie inni rozkładają ręce. Inną kwestią jest nieodpowiedzialne postępowanie kogoś ze średniego personelu, bo to zapewne on jest odpowiedzialny za całe zdarzenie, ale najłatwiej krytykować. W tym naprawdę jesteśmy dobrzy. I kto tutaj jest prawdziwym wieśniakiem, czy czasem nie Ci co wypisują takie bzdury. A tak w ogóle cała akcja rozpoczęłą się ok. godz. 18.30 a nie jak podaje serwis po 19 i możliwa była dzięki szybkiej reakcji pracowników ochrony obiektu. Niech teraz nikt się nie dziwi, po co ochrona w szpitalu. Nie tylko ta jedna sytuacja . Zdarzali się różni pacjenci naćpani pijani, agresywni a i rasistów nie brakowało.
    Tak podsumowując taka prośba, zanim coś się napisze, warto nad tym się zastanowić.

  6. Najłatwiej jest oceniać pracę innych, czy ma się jakiekolwiek pojęcie czy też nie. Każdy niech pilnuje swojego kibla i swoich kanalizacji. Ciekawe czego rodzice nauczyli pana X na pewno nie kultury. Pan z miasta a bez kultury. Wstyd!!!! Jeżeli chodzi o pracowników tej kliniki, to robią co mogą aby to jakoś funkcjonowało. i funkcjonuje na dobrym poziomie. Może ci co tak krytykują zatrudnią się w tej klinice i wykażą się swoim umysłem i pracą.