Piątek, 19 lipca 202419/07/2024
690 680 960
690 680 960

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Arena Lublin rozświetliła się na niebiesko

Dzisiaj Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Z tej okazji Arena Lublin rozświetliła się na niebiesko. Kolor ten jest symbolem solidarności i jedności w walce z tą chorobą.

Lubelski stadion miejski w piątek wieczorem rozświetlił się na niebiesko. W ten sposób zaznaczono solidarność i jedności w walce z cukrzycą.

W ciągu kilku najbliższych dni zapraszamy na akcje profilaktyczne związane z tą chorobą:

15 listopada – „Zdrowie pod kontrolą” to akcja profilaktyczna skierowana do mieszkańców Lublina, w trakcie której będzie możliwość zmierzenia poziomu glukozy, cholesterolu, ciśnienia krwi, określenia substancji smolistych w wydychanym powietrzu, pomiar BMI, określenie poziomu procentowego udziału tkanki tłuszczowej i mięśniowej w składzie ciała, zabawy edukacyjne dla dzieci.

Akcja edukacyjna odbędzie się w Galerii Olimp (Aleja Spółdzielczości Pracy 34) w godzinach od 10:00 – 18:00; partnerem akcji jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA – Poland Oddział Lublin.

18 listopada oraz 25 listopada – odbędą się spotkania edukacyjne dla osób dorosłych chorujących na cukrzycę, mające na celu propagowanie wiedzy o cukrzycy oraz o znaczeniu samokontroli w procesie terapeutycznym; partnerem spotkań jest Abbot Laboratories Poland sp. z o. o.

Spotkania odbędą się przy ul. Leszczyńskiego 23.

21 listopada – zapraszamy na wykłady otwarte dla mieszkańców Lublina, z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia, organizowane wspólnie z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej oraz Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną.

Wykłady odbędą się w Ratuszu w godzinach 11.00 – 13.00. Skierowane będą do uczniów lubelskich szkół.

2014-11-14 21:25:10
(fot. lublin112.pl)

2 komentarze

  1. Tak sobie pomyślałem, (a czasami mi się taki stan zdarza), że jakby tak nasz przenajświętszy parlament uchwalił dzień syfilisu, albo innej rzeżączki, to na jaki kolor rozświetliłaby się nasza Arena?

  2. prawie dobrze poinformowany

    Wzorem Święta WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, zamiast dni poszczególnych chorób ogłosić DZIEŃ WSZYSTKICH CHORÓB i CHORYCH, to trochę zwykłych dni w roku można by zaoszczędzić na inne okazje.

Z kraju

Sport